Anasayfa Bitcoin (BTC) S-400 Açıklamaları Sonrası Bitcoin/TL'nin Yükselişi Hız Kazandı!

S-400 Açıklamaları Sonrası Bitcoin/TL’nin Yükselişi Hız Kazandı!

Cumhurbaşkanı ve Dışişleri Bakanı tarafından yapılan S-400 açıklamaları sonrası dolar/TL yükselişe geçti. Dolar/TL’deki yükseliş ve Bitcoin’in dolar karşısında değer kazanmaya başlaması Bitcoin/TL’deki yükselişi hızlandırdı.

Türkiye Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çarşamba günü partisinin genel merkezinde gerçekleştirilen grup toplantısında “Türkiye S-400 savunma sistemlerini alacaktır demiyorum, almıştır. Biz bu işi bitirdik.” açıklamasında bulunmuştu. Erdoğan’ın açıklaması sonrası dolar/TL yükselişe geçmiş ve 5.80 seviyesini aşmıştı.

Bugün S-400’ler konusunda bir başka açıklamada Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’dan geldi. Çavuşoğlu, “Hiçbir şekilde geri adım atmayacağız” ifadelerini kullandı ve bu açıklama sonrası dolardaki yükseliş hız kazandı. Dolar/TL 5,90 seviyesini aştı ve 5,92’ye kadar geldi.

Tüm bunlarla birlikte Bitcoin, son 24 saatte dolar karşısında büyük oranda değer kazanmış durumda. 12 Haziran’da 8.000 doları aşan Bitcoin fiyatı şu sıralar 8.274,28 dolardan el değiştiriyor. Bitcoin’in dolar karşısında değer kazanması ve dolar/TL’deki yükseliş Bitcoin/TL kurundaki yükselişi hızlandırdı. Bitcoin/TL son 24 saatte 1.600 TL’den fazla değer kazanarak 49.000 TL’yi geçti.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları