Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Bitcoin Haberleri Sahte Satoshi Bitcoin'in Telif Hakkını Almak için Başvuru Yaptı!

Sahte Satoshi Bitcoin’in Telif Hakkını Almak için Başvuru Yaptı!

ABONE OL:google-news

Sahte Satoshi Craig Wright, Bitcoin’in (BTC) white paper’ının ve orijinal kodun çoğu için telif hakkını almak için ABD Telif Hakkı Bürosu’na başvuruda bulundu. Wright, Satoshi Nakamoto olduğunu iddiasını bu şekilde desteklemek istiyor.

ABD Telif Hakkı Bürosu, white paper’ının yazarı ve aynı zamanda Ocak 2009’da yayınlanan kodun arkasındaki ana isim olarak Wright’ı dolaylı olarak tanıyan ilk devlet kurumu oldu.

Bitcoin Telif Hakları

Bitcoin white paper‘ının farkında olan ABD yetkilileri Wright’ın sunduklarına ikna olmuş olacaklar ki ona iki telif hakkı vermek için harekete geçmişler. Telif hakkı başvurusu Nisan ayının ortasında yürürlüğe girdi.

Blockchain şirketi nChain’in kurucusu Jimmy Nguyen, “Craig Wright’ın Bitcoin white paper’ının ve kodunun bir simgesi olarak tanınmış olduğunu görmek bizi heyecanlandırıyor” değerlendirmesinde bulundu.

Bitcoin’e en erken giriş yapan isimlerden biri olan Wright, 2015 yılında tekrar Satoshi olduğunu iddia etmeye başladı. İddiaları, medya kuruluşları ve diğer büyük endüstri oyuncuları tarafından büyük ölçüde tutarsız olarak değerlendirildi. Wright, iddialarını reddeden isimlere Londra’daki hakaret yasalarını kullanarak tehditler savurdu.

Aslen Bitcoin topluluğunun bir üyesi olan Wright Ağustos 2017’deki hard fork‘u takip ederek Bitcoin Cash‘e (BCH) geçti. Müttefiki olan kumar milyarderi Calvin Ayre ile birlikte geçen yılın Kasım ayında Bitcoin protokolünün orijinal vizyonu olarak kabul ettiği Bitcoin Satoshi Vision’ı (BSV) yarattı.

Wright’ın Bitcoin white paper’ının hakkındaki agresif iddiaları birçok kişi tarafından endüstriye zarar verecek şekilde kabul edildi. Geçtiğimiz ay Kraken ve Binance, topluluğun düşmanlığını protesto etmek için BSV’yi platformlarından çıkarttılar.

CoinGeek’e göre Wright’ın bir sonraki hedefi BSV ekosistemini destekleyen ve kar amacı gütmeyen Bitcoin Association için telif hakkını almak.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar