Yükleniyor...

Sam Bankman-Fried’ın Ünlü 3 Dolarlık Solana (SOL) Tweet’inden Sonra Neler Oldu?

Popüler kripto türev borsası FTX’in kurucusu olan Sam Bankman-Fried’ın ünlü Solana tweet’inden sonra neler oldu?

sam bankman friedin unlu 3 dolarlik solana sol tweetinden sonra neler oldu

Popüler kripto türev borsası FTX’in kurucusu olan Sam Bankman-Fried’ın ünlü Solana tweet’inden sonra neler oldu?

Bankman-Fried, Ocak ayında Solana’nın düşeceğini söyleyen bir kripto fenomeni ile tartışmaya girmişti. Coinmamba isimli fenomen, o sıra 2 ila 3 dolar arasında gidip gelen Solana’nın düşeceğini iddia etmiş, Bankman-Fried ise “elinde ne kadar SOL varsa hepsini 3 dolardan satın alacağım, şimdi defol git” ifadelerini kullanmıştı. 

Söz konusu tweet, o tarihten bu yana bir efsane haline geldi. Şimdi Solana’nın 200 doların üzerinde bir rekor fiyata ulaşmasının ardından ise yeniden gündeme geldi. Ancak Coinmamba’nın elindeki SOL’ları SBF’ye satıp satmadığı konusu şimdiye kadar belirsizliğini korumuştu.

Decrypt SBF’ye ulaştı ve Coinmamba’nın SOL varlıklarını SBF’ye 3 dolara satıp satmadığını sordu. Ancak SBF “Ne yazık ki, yapmadılar” cevabını verdi.

Diğer taraftan Coinmamba ise hesabını, muhtemelen SOL destekçilerinin eleştirilerine maruz kalmamak için kilitledi. Fenomenin SOL varlıklarını elinde tutup tutmadığı, tutuyorsa da ne zaman sattığı gibi detaylar ise bilinmiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner