Yükleniyor...

Şanghay, Beş Yıllık Planına Blockchain ve Web3’ü Dahil Etti

Kripto para ekosisteminde yer alan metaverse, NFT, Blockchain ve Web3 teknolojileri her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam ediyor.

sanghay bes yillik planina blockchain ve web3u dahil etti

Kripto para ekosisteminde yer alan metaverse, NFT, Blockchain ve Web3 teknolojileri her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Çin Halk Cumhuriyeti‘ne bağlı doğrudan yönetilen bir şehir olan Şanghay, metaverse, NFT, Blockchain ve Web3 teknolojileri konusunda bir adım attı.

Şanghay Hükümetinden Web3 Adımı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Forkast‘a göre, salı günü yayınlanan bir politika belgesinde, Şanghay hükümeti beş yıllık dijital ekonomi planına metaverse, NFT, Blockchain ve Web3 teknolojilerini dahil ettiğini açıkladı.

sanghay bes yillik planina blockchain ve web3u dahil etti

Şanghay, sanal konserler, idoller ve spor gibi metaverse eğlencesini geliştirebilecek genişletilmiş gerçeklik (XR) gibi sürükleyici teknolojilerin gelişimini hızlandıracağını belirtti.

Şanghay, NFT pazarlarını keşfetmenin yanı sıra varlık dijitalleştirme, dijital fikri mülkiyet (IP) ticareti ve dijital mülkiyeti araştıran ve pilotluk yapan işletmeleri desteklemeyi amaçlıyor. Şanghay, Blockchain teknolojisini veri ticaretine ve oyunlara ekleyecek.

Şanghay ayrıca, platformlar arası dijital kimlik, dağıtılmış veri depolama ve merkeziyetsiz Alan Adı Sistemi (DNS) gibi yeni nesil teknolojilerin piyasaya sürülmesini hızlandıracağını söyledi.

Şanghay, metaverse ile ilgili endüstrilerini 2025 yılına kadar 52 milyar dolara çıkarmayı hedefliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x