Yükleniyor...

Satoshi Nakamoto İlk Kez Yüzünü Gösterdi! Peki Bu Kişi Kim?

Belli bir kesim tarafından merakla beklenen “Got Satoshi” web sitesindeki geri sayım sayacı bugün akşam saatlerinde sona erdi.

Satoshi Nakamoto

Belli bir kesim tarafından merakla beklenen “Got Satoshi” web sitesindeki geri sayım sayacı bugün akşam saatlerinde sona erdi. Kripto para topluluğu nihayet ilk kez AI tabanlı bir haber spikeri olarak Satoshi Nakamoto’nun yüzünü gördü.

Pratikte hiç kimse Satoshi Nakamoto’nun ortaya çıkmasını beklemiyordu, ancak Nakamoto’nun kripto web sitesi PAI News için bir pazarlama dublörlüğüne dönüşmüş olduğu gerçeği oldukça ilginç bir gelişme oldu.

Blockchain ve AI

Yapay zeka şirketi ObEN tarafından yaratılan Satoshi Nakamoto’nun 3D PAI görünümü gerçek Nakamoto’nun nasıl göründüğüne ilişkin bir referans değil. Bunun yerine kripto para ve Blockchain dünyasından en son haberleri sunacak ilk AI tabanlı bir sunucu ile karşı karşıyayız.

140 milyar dolarlık varlık sınıfına dönüşen Bitcoin’in arkasındaki kişi şu anda büyük bir kripto gizemi. Satoshi’nin muhtemelen dünyanın en zengin insanları arasında olduğu göz önüne alındığında belki neden ortaya çıkmak istemediğini anlayabiliriz.

Elbetteki kendi Satoshi Nakamoto olarak ilan eden bir isim var; tahmin edileceği üzere Craig Wright’tan söz ediyoruz. Ancak kripto para birimi topluluğu Wright’ın dile getirdikleri konusunda oldukça şüpheci. Wright’ın öne sürdüğü iddiasına inanmayan herkesi dava etmesi de onun Satoshi olduğuna inanılması konusunda insanları ikna etmeye yetmedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x