Satoshi Nakamoto'nun Bitcoin (BTC) Zulası Şimdi 60 Milyar Doların Üzerinde • Coinkolik
Yükleniyor...

Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin (BTC) Zulası Şimdi 60 Milyar Doların Üzerinde

Satoshi Nakamoto, dijital varlığın fiyat artışı sayesinde dünyanın en zengin insanlarından biri konumunda.

satoshi

Satoshi Nakamoto, dijital varlığın fiyat artışı sayesinde dünyanın en zengin insanlarından biri konumunda.

Bilindiği üzere Bitcoin geçtiğimiz günlerde 67.276’a dolara kadar yükseldi. Fakat kripto para daha sonra bir gerileme yaşayarak 61.000 dolar civarındaki mevcut değerine geri döndü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Mevcut döviz kuruna ve Satoshi’nin elinde bulundurduğu tahmini kripto para sayısına bakılırsa, kendisi dünyanın en zengin 20 insanı arasında yer alıyor. Satoshi Nakamoto’nun elinde tuttuğu BTC’ler onu en zengin 20 kişi arasına yerleştiriyor.

Whale Alert raporuna göre, “dijital altının” yaratıcısının yaklaşık 1 milyon BTC’ye sahip olduğu tahmin ediliyor ancak bazılarına göre Nakamoto’nun zulasında 750.000 BTC bulunuyor. Ancak genel fikir birliği, Satoshi Nakamoto’nun 1 milyon BTC’ye sahip olduğu yönünde.

Mevcut fiyatla hesapladığımızda Nakamoto’nun serveti yaklaşık 60 ila 61 milyar dolar arasında bulunuyor. Bu da onu Forbes milyarderler listesinin ilk 20’sine yerleştireceği anlamına geliyor. Bu, serveti Walmart’ın Rob Walton’ından çok daha düşük olmasına rağmen, Çinli Zhang Yiming’in üzerinde olacağı anlamına geliyor.

Satoshi Nakamoto, yaklaşık 214,8 milyar dolarla dünyanın en zengin insanı Elon Musk’tan hala çok uzakta. Yenilikçi, Tesla kurucusunu devirmeden önce, BTC’nin değerinin en az 215.000 dolara yükselmesi gerekiyor. Ancak Nakamoto, dijital varlığın değeri 100.000 dolara kadar çıkarsa, dünyanın en zengin 10 kişisinden biri olabilir.

Bitcoin mucitinin kimliği, birçok insan vefat etmiş olabileceğini varsaydığı için bir sır olarak kaldı, çünkü bu, yaratıldığından beri zuladan bir kuruşun neden harcanmadığına dair tek açıklama olabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x