Yükleniyor...

Satoshi Zamanından 12 Milyon Dolarlık BTC Hareket Etti

Pazar sabahı erken saatlerde 2010’dan kalmış Coinbase ödüllü yaklaşık 20 blok, tek blokta harcandı.

satoshi doneminden bitcoin harekt etti

Pazar sabahı erken saatlerde 2010’dan kalmış Coinbase ödüllü yaklaşık 20 blok, tek blokta harcandı. 1000 BTC daha sonra tekrar taşınmadan önce tek bir adrese konsolide edildi. On yıldır ‘uyuyan’ Bitcoin’lerin devasa hareketi, bir onchain işlem ayrıştırıcısı tarafından yakalandı. Bu coin’ler Coin’ler 652.204 bloğunda harcandı.

12 Mart’tan önceki büyük harekete benzer bir şekilde madenci, 652.229 blok yüksekliğinde çıkarılan son bir 2010 bloğunu da transfer ederek işlem grubunu bitirmek için toplam 21 ardışık 2010 blok ödülünün taşınmasını sağladı. Bu coin’ler 20 ayrı adreste tutuluyordu. 50’şer BTC şeklinde tutulan BTC’ler ilk olarak “35DRQxCBMBe3Erbcue791t89JVB2VwsJi4” adresinde bir araya getirildi. BTC’ler daha sonra 10’ar adet olacak şekilde birden fazla adrese gönderildi.

Şimdiye kadar bildiğimiz şey, “Satoshi dönemi” veya “uyuyan” olarak adlandırılan Bitcoin ödüllerinin Pazar sabahı sabahın erken saatlerinde taşınmasıdır. Eylem, Btcparser.com uygulaması tarafından yakalandı. Btcparser’ın uygulaması, Bitcoin (BTC) blok zincirinden elde edilen üç tür ayrıştırılmış veriyi gösteriyor. İlk ayrıştırıcı, 2009’dan 2017’ye kadar 64.529 adresle ilgili etkinlik için BTC blok zincirini tarıyor.

blok

250 Bin Dolarlık BCH Harcandı

Veriler ayrıca, taşınan BTC’ye ek olarak, Pazar sabahı Bitcoin Cash (BCH) Coinbase ödüllerinin de transfer edildiğini gösteriyor. Aynı on yıllık kripto para temelli ödüllerden (251 bin dolar) yaklaşık 1000 BCH 11 Ekim’de hareket etti, ancak blok zinciri kaşifleri buna karşılık gelen Bitcoin SV (BSV) token’larının hareket etmediğini gösteriyor. Ancak, Pazar günü harcanan son BTC bloğu, harcanan Bitcoin Cash (BCH) miktarını görmedi.

Pazar günkü transfer, tarih kitapları için başka bir kayıttır ve yalnızca tek bir kişi mi yoksa bir grup madenci mi olduğu tahmin edilememektedir. İşletmenin bu paraları açık piyasada satmayı planlayıp planlamadığı da bilinmemektedir.

Görünüşe göre varlığın aynı kişi olduğu ve kötü şöhretli Kara Perşembe gününden önceki gün 2010 token’ını harcayan madenci olma ihtimali daha yüksek. Kesin olarak söylenebilecek tek şey Satoshi döneminden bu yana nadir görülen 2009 da olmak üzere; 2020’de çok sayıda 2010 bloğu harcanmıştır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner