SEC, Ark Invest'in spot Bitcoin ETF kararını erteledi • Coinkolik
Yükleniyor...

SEC, Ark Invest’in spot Bitcoin ETF kararını erteledi

SEC, Ark Invest'in spot Bitcoin ETF başvurusuna dair kararını erteledi.

ark invest

SEC, Ark Invest’in spot Bitcoin ETF başvurusuna dair kararını erteledi.

SEC’in Ark Invest, spot Bitcoin ETF kararını bugün açıklaması bekleniyordu. Bununla birlikte SEC, onay ya da ret açıklamazken kararı erteledi.

SEC, ilk spot Bitcoin ETF kararını açıklaması beklenirken kararı erteledi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC, ARK Investment Management tarafından sunulan ARK 21Shares spot Bitcoin ETF başvurusunu değerlendirdi ve halkın bu teklife yönelik yorumlarına açtı. ARK Investment Management’ın kurucusu ve CEO’su Cathie Wood, 7 Ağustos’ta yaptığı açıklamada, SEC’in spot BTC ETF başvurusuyla ilgili kararını erteleyeceğini tahmin ettiğini belirtti. SEC, spot Bitcoin ETF’sini onaylama veya onaylamama kararını ileri bir tarihe erteledi.

11 Ağustos tarihli bir duyuruda, SEC Federal Register’da ARK 21Shares Bitcoin ETF için 21 günlük bir yorum dönemi başlattığını açıkladı. Bu süre, ETF hakkındaki halkın görüşlerini bildirmesi için tanınan bir süreçtir. ARK Investment Management, başvurusunu ilk olarak Mayıs ayında yapmıştı ve SEC’e nihai bir karar vermesi için en fazla 240 gün süre tanınmıştı. Bu kararın 2024 yılının Ocak ayına kadar alınması bekleniyor.

gary gensler sec

ARK Investment Management’ın başvurduğu ARK 21Shares Bitcoin ETF, Cboe BZX Borsası’nda listelenmeyi hedefliyor. Bunun için başvuru sahibinin “önemli büyüklükte düzenlenmiş bir pazarla yürürlükte olan kapsamlı bir gözetim paylaşım anlaşması” kanıtlaması gerekiyor. Ancak, SEC daha önce ARK’ın kripto ETF tekliflerini yatırımcıları koruma açısından yetersiz bulduğu gerekçesiyle reddetmişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x