Yükleniyor...

SEC Başkanı Gary Gensler: Bitcoin’in (BTC) Gerçek Olduğuna İnanmaya Başladım

Yeni Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Magazine’in ulaştığı, 3 Ağustos’ta konuyla ilgili yaptığı konuşmasında Bitcoin’in (BTC) icadını ve mirasını doğruladı

grnsler

Yeni Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Magazine’in ulaştığı, 3 Ağustos’ta konuyla ilgili yaptığı konuşmasında Bitcoin’in (BTC) icadını ve mirasını doğruladı. Küresel ekonomiden sorumlu ve MIT Dijital Para Birimi Girişimi’nin kıdemli danışmanı olan Gensler, şunları söyledi:

“Kripto alanında gerçekmiş gibi görünen çok fazla yutturmaca olmasına rağmen, Nakamoto’nun inovasyonunun gerçek olduğuna inanmaya başladım. Ayrıca, finans ve para alanlarında değişimin katalizörü oldu ve olmaya da devam edebilir.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Gensler, eski Emtia ve Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) Başkanı olarak finans sektöründe iyi tanınmaktadır. Yirmi yıldır başarılı bir Goldman Sachs yatırım bankacısı olan Gensler, Biden geçiş ekibinin kilit bir üyesi olarak görev yaptı ve burada ABD mali düzenleyicileri için planların hazırlanmasına yardım etti.

Aspen Güvenlik Enstitüsü’ndeki konuşma, Senato’nun dijital para birimleri için IRS vergi raporlama gereksinimleri ve ABD Temsilciler Meclisi’nde yeni bir yasa tasarısı konusundaki tartışmalarda ulusal dikkat çekmesinden birkaç gün sonra geldi. Gensler’in Bitcoin ve endüstri hakkındaki açıklamalarından sadece birkaç gün sonra, Poloniex‘e “düzenlenmemiş dijital varlık platformu” olarak faaliyet gösterdiği için bir SEC yaptırımı, kasabada yeni bir şerif olduğunu açıkça ortaya koydu.

Nakamoto’yu Andı

Finansal hizmetler endüstrisinde ana akım bir düşünce lideri olan Gensler, konuşmasında küresel finans piyasalarının gelecekteki etkileri için Bitcoin‘in kritik önemini pekiştirdi. Hem teknolojiyi hem de tarihsel bağlamı derinden anladığını kanıtlayan Gensler, “Nakamoto, bu kriptografları ve diğer teknoloji uzmanlarını birkaç on yıl boyunca zorlayan iki bilmeceyi çözmüştü: Birincisi, internette değerli bir şeyi merkezi aracı; ve buna bağlı olarak, bu değerli dijital token’ın ‘çifte harcamasının’ nasıl önleneceği” ifadelerini kullandı.

Gensler, Nakamoto’nun ana hedefi olarak gördüğü şeyden bahsetti:

“Özünde Nakamoto, merkez bankası veya ticari bankalar gibi merkezi aracı olmayan özel bir para biçimi yaratmaya çalışıyordu.”

Kripto varlıklara ilişkin olarak “teknolojiden bağımsız” olduğunu ilan eden Gensler, kendisinin “kamu politikası” açısından tarafsız olmaktan başka bir şey yapmadığını ve yatırımcıları korumaya son derece uygun olduğunu açıkça belirtti. Yeni varlık sınıfını açıklayan Gensler, endüstrinin bazı uygulamalarda sahtekarlık, dolandırıcılık ve kötüye kullanımla dolu olduğu konusunda uyardı.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x