SEC Başkanı Gary Gensler, DeFi Hakkında Açıklamalarda Bulundu • Coinkolik
Yükleniyor...

SEC Başkanı Gary Gensler, DeFi Hakkında Açıklamalarda Bulundu

SEC Başkanı Gary Gensler, DeFi'ın yükselişini "Vahşi Batı" ile karşılaştırdı ve yatırımcıların korunması gerektiğini ifade etti.

gensler 1

SEC Başkanı Gary Gensler, DeFi’ın yükselişini “Vahşi Batı” ile karşılaştırdı ve yatırımcıların korunması gerektiğini ifade etti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler’e göre DeFi, finans endüstrisi içerisindeki en yenilikçi alanlardan bir tanesi. Ancak Gensler’e göre bu durum, DeFi’ın düzenlemelerden kaçabileceği manasına gelmiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yahoo Finance’in Tüm Piyasalar Zirvesi’nde söz alan Gensler, Satoshi’nin paranın tanımına karşı yeni bir baskı yaparken, DeFi’ın bazı yenilikleri zorladığını söyledi:

“Bunların hepsi son derece ilginç gelişmeler olsa da bana eşler arası kredinin çıktığı 15 yıl öncesini hatırlatıyor”

Gensler’e göre düzenleyicilerin eşler arası sistemlerin, yatırımcıları koruyacak şekilde düzenlenmesi 3-5 sene arasını buldu. Gensler, DeFi’ın da aynı süreçten geçtiğini iddia ediyor.

Gensler, inovasyonun düzenlemelerin ardından yoluna devam etmesini umsa da kamu ve finansal istikrarın korunması yönünde de endişeri söz konusu:

“Çok fazla borç veriliyor ve bir sürü ticaret oluyor. Bunlar herhangi bir koruma olmadan gerçekleşiyor. Kötü biteceğinden korkuyorum”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x