Yükleniyor...

SEC Başkanı Gary Gensler, Kripto Yatırımcılarını Korumak İçin Bütçe Artırmak İstiyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto yatırımcılarını korumak için Kongre'den bütçenin artırılmasını talep etti.

gensler 1

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto yatırımcılarını korumak için Kongre’den bütçenin artırılmasını talep etti.

Gensler, düzenleyicinin kripto sektörünü düzgün bir biçimde denetleyebilmesi için daha fazla çalışana ihtiyaç duyduğunu söyledi ve bu sebeple bütçenin %8 artırılmasını istedi.

Gensler, 30 Haziran 2023’te sona eren mali yıl için 2022’de hedeflediğinden 240 milyon dolar daha fazla olan 2.15 milyar dolarlık bir bütçe istiyor.

SEC başkanı ayrıca, kripto para borsalarını da düzenleyiciye kaydolmaya çağırdı.

Gensler, şaşırtıcı olmayan bir biçimde, konunun önemini vurgulayabilmek adına Terra projesinin çöküşünü gündeme getirdi.

SEC daha önce Terraform Labs’a “sentetik” menkul kıymetler konusunda dava açmıştı. Do Kwon, davanın ardından daha fazla ün kazanmış ve sektörde daha tanınır hale gelmişti. Ancak LUNA ve UST’nin çöküşü Do Kwon’un büyük tepkiler almasına neden oldu.

Gensler’in bütçe artırma talebi, şimdiden bazı eleştiriler almasına neden oldu. Kongre üyesi Tom Emmer, SEC’in tüm fonlarını kripto para sektörünü baskı altına alma çabaları için kullanmasından ötürü sert bir biçimde eleştirdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x