Yükleniyor...

SEC Başkanı Gensler DeFi Hakkında Konuştu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, ABD'de şimdiye kadar tamamen düzenlenmemiş olan eşler arası ağların gözetimden muaf olmayabileceğini söyledi.

sec baskani gensler defi hakkinda konustu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, ABD’de şimdiye kadar tamamen düzenlenmemiş olan eşler arası ağların gözetimden muaf olmayabileceğini söyledi. Gensler Çarşamba günü verdiği bir röportajda, DeFi olarak bilinen bazı merkeziyetsiz finans projelerinin, onları SEC’nin denetlediği kuruluş türleri gibi görünmesini sağlayan özelliklere sahip olduğunu söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nisan ayında görevi devralan Gensler, katılımcıları değerli dijital token’lar veya benzer teşviklerle ödüllendiren projelerin, ne kadar “merkeziyetsiz” olduğu söylense de düzenlenmesi gereken faaliyetlere dönüşebileceğini söyledi. Gensler konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Hala, açık kaynaklı yazılım gibi yalnızca yazılımı yazmakla kalmayan, aynı zamanda genellikle yönetim ve ücretleri olan çekirdek bir grup insan var. Bunun ortasında bu destekleyiciler ve sponsorlar için bir teşvik yapısı var.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x