Yükleniyor...

SEC Başkanı Gensler: Stablecoin’ler Menkul Kıymet Olabilir

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanı Gary Gensler, ABD Senatosu Bankacılık Komitesi tarafından devam eden bir bir toplantı sırasında, Senatör Pat Toomey’in sorduğu soruya yanıt olarak, stablecoin‘lerin menkul kıymet olabileceğini söyledi

gensler

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanı Gary Gensler, ABD Senatosu Bankacılık Komitesi tarafından devam eden bir bir toplantı sırasında, Senatör Pat Toomey’in sorduğu soruya yanıt olarak, stablecoin‘lerin menkul kıymet olabileceğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC başkanı, emtia statüsünde bulunan çok az sayıda kripto varlık olduğunu ve kripto varlıkların bir çoğunun menkul kıymet olarak sınıflandırılabileceğini ifade etti.

Gensler, kriptolar için düzenleyici netliğin az olması ile ilgili soruya da, yasaları değiştirmenin ABD Kongresi’ne bağlı olduğunu söyledi.

“Kongre yasaları değiştirebilir. Ancak şu anda sahip olduğumuz yazalar oldukça geniş bir “güvenlik” tanımına sahiptir”

Gensler, sektör içerisindeki sert tutumuna karşın, kriptolar konusunda olumsuz bir tavra sahip olmadığını da açıkça ifade etti:

“Kripto konusunda olumsuz ya da minimalist değilim… Sadece Kongre’nin ortaya koyduğu yatırımcı koruma politikası çerçevesinde içerisinde olmasının en iyi seçenek olduğunu düşünüyorum”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x