Yükleniyor...

SEC’ten Beklenen Haber Geldi! VanEck Bitcoin (BTC) ETF’si Yeniden Ertelendi

VanEck ve SolidX’in Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonu (ETF) teklifi hakkındaki karar ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından yeniden ertelendi.

SEC VanEck Bitcoin BTC ETF

VanEck ve SolidX’in Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonu (ETF) teklifi hakkındaki karar ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından yeniden ertelendi.

Düzenleyici kurum, bugün yayınladığı bir belge ile bir kararını 90 gün sonrasına (19 Ağustos) ertelediğini açıkladı. Paylaşılan belgede, son Tether ve Bitfinex arasındaki karmaşık ilişki ve Bitstamp manipülasyonlarına atıfta bulunuluyor: Hileli, manipülatif eylemler ve uygulamaların önlenmesi gibi kaygılar ele alınıyor.

Haber, SEC’in çok benzer ve Bitcoin ETF konusuna öncü olan, ancak tamamen farklı bir sisteme dayanan Bitwise Bitcoin ETF hakkında benzer bir karar vermesinden birkaç gün sonra geldi. Bitwise Bitcoin ETF’si de benzer nedenlerden dolayı ertelendi.

Erteleme kararı sonrası Bitcoin fiyatında hafif bir düşüş kaydedildi.

Kripto Paralar En Uygun Durumdaydı

Her şeye rağmen bazıları ETF’nin SEC’ten onay almasını umuyordu. Bu yılın başlarında Bitwise Asset Management’ın kurucu ortağı ve CEO’su Hunter Horsley CNBC’ye konuşmuş ve varlık sınıfı olarak kripto para birimlerinin “en uygun” durumda olduklarını söylemişti. Ardından Horsley başka bir açıklama yapmış ve piyasa koşullarını göz önüne alarak kripto bağlantılı bir ETF’nin onaylanmasının mantıklı olabileceğini söylemişti.

Endüstriye yakın birçok önemli isim de Horsley gibi düşünüyordu. Nitekim SEC, bekleyen son Bitcoin ETF’sini de erteledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x