SEC, Bitcoin ETF'si ile ilgili halktan 52 mektup aldı • Coinkolik
Yükleniyor...

SEC, Bitcoin ETF’si ile ilgili halktan 52 mektup aldı

SEC, spot Bitcoin ETF'si ile ilgili halktan 52 adet mektup aldı.

gary gensler 1

SEC, spot Bitcoin ETF’si ile ilgili halktan 52 adet mektup aldı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), halktan spot Bitcoin ETF’leri hakkında 52 mektup aldı. Mektupların SEC’e yoğun olarak gelmesi olayın halktaki yansıması olarak yorumlandı.

SEC, spot Bitcoin ETF ilgisine dair halktan mektup yağmuruna tutuldu

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), halktan önerilen spot Bitcoin ETF’leri hakkında toplamda 52 mektup aldı. Bu mektuplar, farklı mesleklerden gelen bir grup kişi tarafından gönderildi, aralarında bir müzisyen, eski bir kriket oyuncusu, bir şehir planlamacısı, bir tamirci ve bir fizikçi bulunuyor.

SEC, şu anda incelenmekte olan spot Bitcoin ETF’leri için sekiz başvuru için kamuya açık yorum sürecine katılan bu farklı karakterlerden gelen mektupları alıyor. Daha önceki dosyalamaların çoğunu onaylayan SEC, BlackRock, Fidelity, VanEck ve Invesco gibi büyük varlık yöneticilerinden gelen önerilen fonlar hakkındaki düşünceleri de topluma açık hale getirdi.

vaneck spot bitcoin etfi icin yeni bir basvuruda bulundu

Bu spot Bitcoin fonları olasılığı, BlackRock’un başvurusundan sonra Bitcoin fiyatında yüzde 20’lik bir ralliye yol açarak heyecan yarattı. Ancak SEC Başkanı Gary Gensler, sektördeki dolandırıcılık ve manipülasyonla ilgili endişelerini yineleyerek, tüm yatırımlar hakkında dikkatli olunması gerektiğini belirtti.

SEC, toplamda 52 mektup aldı ve çoğunluğu önerilen fonlara destek olan bu mektupların yanı sıra bazıları da süreçle ilgili şüphelerini dile getirdi. Şimdi SEC, teklifler üzerinde karar vermek için ilk 45 günlük süreyi değerlendirecek, ancak Ark Invest ve 21Shares’ten daha önceki bir talepte olduğu gibi bu süreyi ertelemesi de mümkün olabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x