Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Bitcoin Haberleri SEC, Bitcoin'i Uçurması Beklenen VanEck Bitcoin ETF'sine Onay Verecek mi?

SEC, Bitcoin’i Uçurması Beklenen VanEck Bitcoin ETF’sine Onay Verecek mi?

ABONE OL:google-news

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, 21 Mayıs Salı günü VanEck Bitcoin ETF (borsa yatırım fonu) konusundaki kararını vermeye hazırlanıyor. Aynı zamanda Salı günü ETF endüstrisini etkileyen sorunların tartışıldığı, New York’ta düzenlenen ETF Küresel Piyasalar Yuvarlak Masası konferansı var.

Bu konferansın açılış konuşmasını SEC komisyon üyesi Hester Peirce yapacak. “Kripto Annesi” olarak da bilinen Peirce, Bitcoin konusunda şimdiye kadar destekleyici açıklamalarıyla dikkat çeken SEC’in bir üyesi.

Bu hafta SEC, Bitwise Bitcoin ETF hakkındaki kararını bir kez daha erteledi. Hakkında karar verilmesi beklenen bir diğer Bitcoin ETF’si olan VanEck ile ilgili hiçbir açıklama yapılmadı.

VanEck Bitcoin ETF’sine Yeşil Işık mı?

ETF Küresel Piyasalar Yuvarlak Masası konferansının açılış konuşmasını Peirce’in yapacak olması kripto topluluğunun dikkatinden kaçmadı. Twitter’daki birçok hesap ETF konferansının ana konuşmacısının Peirce’in olmasının bir tesadüf olmadığını öne sürdü.

ETF konferansı elbette VanEck önerisinin ilk kez ertelenmesinden aylar önce düzenlendi. Kripto topluluğunun büyük çoğunluğu ETF kararının erteleneceğini (Ağustos ayına kadar) ve hatta reddedilmesini bekliyor.

Avukat ve Bitcoin analisti Jake Chervinsky, olasılıkları ele aldı. Bir erteleme kararının çıkmasının yüzde 90, reddedilmesinin yüzde 9 ve onaylanmasının ise yalnızca yüzde 1 olduğunu söyledi. Ancak, bu tahminini Bitwise ETF kararının ertelenmesinde önce yapmıştı ve zamanlama onu meraklandırmış durumda. Ancak hala çok büyük olasılıkla kararın erteleneceği görüşünde.

Hiçkimse bir Bitcoin ETF’sine SEC’in onay vermesinin imkansız olduğunu söylemiyor. Ancak, Peirce bir Bitcoin ETF’sinin onaylanmasının önünde bazı cevaplanması gereken sorular bulunduğunu söyleyerek umutları köreltti:

Elbette ki zaman doğru, ancak SEC için ve hepimiz için mümkün olduğunca cevaplanması gereken sorular var.

Peirce’in bu açıklaması bir Bitcoin ETF’sinin onaylanması öncesinde bir SEC komisyon üyesinin yapacağı bir açıklama değil gibi duruyor. Ama kim bilir. Belki de SEC’ten VanEck’e onay çıkacak. Bunun hep birlikte Salı günü öğreneceğiz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar