Yükleniyor...

SEC, BitConnect Kurucusuna Dolandırıcılık Sebebiyle Dava Açtı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), dolandırıcılık suçlamaları iddiasıyla BitConnect ve kurucusu Satish Kumbhani’nin yanı sıra ABD merkezli bir organizatör Glenn Arcaro’ya dava açtı

SEC

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), dolandırıcılık suçlamaları iddiasıyla BitConnect ve kurucusu Satish Kumbhani’nin yanı sıra ABD merkezli bir organizatör Glenn Arcaro’ya dava açtı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC, perakende yatırımcılara 2 milyar dolar değerinde kripto para satmak için komisyon tabanlı destekçilerden oluşan bir ağ kullanan küresel bir operasyon olan BitConnect’i bir Ponzi şeması olmakla suçladı.

SEC, şirketin müşteri fonlarına yatırım yapmak yerine “yatırımcıların fonlarını kendileri tarafından kontrol edilen dijital cüzdan adreslerine, ABD’deki en büyük destekçileri, davalı Glenn Arcaro ve diğerlerine aktardığını” iddia ediyor.

Daha önce de BitConnect destekçileri, iddia edilen dolandırıcılıktaki rolleri nedeniyle SEC tarafından dava edilmişlerdi. Kumbhani ve Arcaro, daha önce BitConnect’in dolandırıcılık suçlamaları ile ilgili suçlanmamıştı.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x