Anasayfa Bitcoin (BTC) SEC, Bitwise Bitcoin ETF Kararını Yeniden Erteledi

SEC, Bitwise Bitcoin ETF Kararını Yeniden Erteledi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), merakla beklenen Bitwise’ın Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) kararını yeniden erteledi. SEC tarafından yayınlanan belgede, NYSE Arca tarafından sunulan Bitwise ETF önerisine ilişkin henüz nihai bir karar verilemediği belirtildi.

ETF başvurusu ilk olarak bu yılın Ocak ayında SEC’e sunulmuştu. ETF’nin onaylanmasıyla kripto para piyasasına taze para girişinin gerçekleşmesi bekleniyordu.

SEC, son olarak Mart ayının sonunda hem Bitwise hem de VanEck/SolidX’in Bitcoin ETF başvurularıyla ilgili kararını ertelemiş ve her ikisi için de nihai kararın Mayıs ayında verileceğini duyurmuştu. Düzenleyici şimdiye kadar herhangi bir Bitcoin ETF’sini onaylamadı, ancak hem kripto para piyasasındaki uzmanlar hem de düzenleyicideki yetkililer bunun sadece bir zaman meselesi olduğunu dile getiriyorlar.

Dijital varlık ve fon yöneticisi olan Crypto Crescent Asset Management, müşterilere hem Bitcoin hem de Ethereum sağlayacak bir kripto ETF’si için hazırlık yapıyor. Bununla birlikte NYSE Arca ile ortaklık kuran firma henüz teklifini resmi olarak SEC’e sunmadı.

Bitwise ETF ile ilgili son belgenin Federal Register’da yayınlanmasından sonraki üç hafta boyunca kamuya açık bir yorum dönemi olacak ve yorum dönemi için ek iki hafta olacak.

Bitwise ETF ile ilgili son belgenin Federal Register’da yayınlanmasından sonraki üç hafta boyunca kamuoyu yorum dönemi olacak. Yorumların değerlendirilmesi için de ek bir iki haftalık bir süreç söz konusu. Yani ABD’li düzenleyicinin Bitwise ETF ile ilgili nihai bir karar vermesi için beş haftası var.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları