SEC, Coinbase'i Dava Açmakla Tehdit Ediyor! • Coinkolik
Yükleniyor...

SEC, Coinbase’i Dava Açmakla Tehdit Ediyor!

Coinbase, SEC ile çatışma haline girebilir (ve bunun nedenini bilmiyor).

coinbase sec dava

Coinbase, SEC ile çatışma haline girebilir (ve bunun nedenini bilmiyor).

Uzun bir Twitter açıklamasında Coinbase CEO’su Brian Armstrong, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bir borç verme özelliği (Lend) üzerinden borsayı dava etmekle tehdit ettiğini açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinbase, birkaç hafta içinde bir getiri ürünü piyasaya sürmeyi amaçlıyordu. Kullanıcılar, bu ürünle seçilen dijital varlıklardan faiz kazanabilecek. En başından beri teklif yalnızca USD Coin’i (USDC) içerecekti. SEC’e ulaştıktan sonra şirket, ürünün kayıt dışı menkul kıymet olarak sınıflandırılacağını öğrendi. Armstrong, düzenleyicinin böyle bir kararı nasıl verdiğini açıklamadığını iddia ediyor.

“Bize bunun neden bir güvenlik olduğunu düşündüklerini söylemeyi reddediyorlar ve bunun yerine bizden bir sürü kayıt mahkeme celbi (uyuyoruz), çalışanlarımızdan tanıklık talep ediyorlar (uyuyoruz) ve ardından başlatmaya devam edersek bize dava açacaklarını söylüyorlar. Ve neden olarak sıfır açıklama ile.”

Şimdi, menkul kıymetler gözlemcisi, söz konusu getiri özelliğinin piyasaya sürülmesiyle birlikte borsa bu hizmetine devam ederse şirketi mahkemeye çıkaracağını iddia ediyor. Bir blog yazısında, Coinbase’in baş hukuk görevlisi Paul Grewal, şirketin zaten bir Wells bildirimi ve alıcıları suçlamalarının özü hakkında bilgilendiren bir mektup aldığını söyledi.

Grewal, şirketin tam olarak neden bir dava ile karşı karşıya kalabileceğini bilmediği için yazılı bir sunmanın da “boşuna” olacağını ekliyor:

“SEC, defalarca bizimle konuşun, içeri gelin dedi. Bunu hep yaptık. Ancak bugün tek bildiğimiz, Lend’i nedenini bilmeden süresiz olarak piyasadan uzak tutabileceğimiz ya da dava açılabileceği.”

Haksız Muamele

Coinbase’in kafa karışıklığı, bir dizi kripto para birimi şirketinin yıllardır kendi borç verme özelliklerini sunmasından kaynaklanıyor. Şirket, düzenleyici tarafından haksız muamele gördüğünü ima ediyor:

“Diğer kripto şirketlerinin piyasada yıllardır kredi ürünleri var ve yeni kredi ürünleri piyasaya sürülmeye devam ediyor.”

Armstrong, insanlar kriptolarından getiri elde etmekten “oldukça mutlu” göründükleri için böyle bir eylemin yatırımcıları korumak yerine onlara zarar vereceğini iddia ediyor.

Armstrong ayrıca, SEC Başkanı Gary Gensler’in Washington DC’de onunla görüşmeyi reddeden tek düzenleyici olduğunu söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x