Yükleniyor...

SEC, DeFi Şirketini Kayıt Dışı Menkul Kıymet Satışı ve Dolandırıcılıkla Suçladı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), merkeziyetsiz finans projesi DeFi Money Market'i 30 milyon dolarlık kayıt dışı teklif yapmakla ve dolandırıcılıkla suçladı.

sec 2

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), merkeziyetsiz finans projesi DeFi Money Market’i 30 milyon dolarlık kayıt dışı teklif yapmakla ve dolandırıcılıkla suçladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Blockchain Credit Partners ve iki üst düzey yöneticisinin, sahte teklifler yoluyla 30 milyon dolar topladığı iddia edildi.

Derek Acree ve Gregory Keough, mTokens ve DMG tokenlar ile yatırımcıları dolandırdığı belirtildi. İddiaya göre iki yönetici, bu tokenlardan kazanç elde edileceğini açıkladı.

Ancak iki yöneticinin bu teklifi, yaşanan oynaklık sebebiyle başarısız olacaktı. Yöneticiler bunun farkında olmasına rağmen, konuyla ilgili bir açıklama yapmadı ve fonların projeye akıtılmasını sağladı.

İki yönetici, SEC’in iddialarını kabul etmeseler de aynı zamanda reddetmediler. Düzenleyici ile anlaşma yoluna giden yöneticiler 12.8 milyon dolarlık tazminat ve 300.000 dolar değerinde bir para cezası ödemeyi kabul ettiler.

Bu davanın en önemli özelliği, SEC’in ilk kez DeFi teknolojisini içeren bir menkul kıymet davası açmış olmasıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x