SEC Eski Başkanından Bitcoin ETF Yorumu • Coinkolik
Yükleniyor...

SEC Eski Başkanından Bitcoin ETF Yorumu

Spot Bitcoin ETF başvuruları gündemde hala tartışılmaya devam ederken eski SEC başkanı konuya dair görüşünü paylaştı.

sec kripto

Spot Bitcoin ETF başvuruları gündemde hala tartışılmaya devam ederken eski SEC başkanı konuya dair görüşünü paylaştı.

SEC eski başkanı Jay Clayton, spot Bitcoin ETF başvuruları hakkında yorum yaptı. Eski başkan bu başvuruları reddetmenin zor olacağını ifade etti.

SEC Eski Başkanı Jay Clayton: “Spot Bitcoin ETF Başvurularını Reddetmek Zor Olacaktır”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Katıldığı CNBC programında konuşan SEC eski başkanı Jay Clayton, spot Bitcoin ETF başvurularına değindi. Clayton piyasayı kasıp kavuran bu başvuruları reddetmenin zor olacağı kanaatinde.

Clayton, görev süresi boyunca kripto para birimine yönelik piyasa tutumlarında yaşanan değişikliklere dikkat çekti. Başlangıçta Bitcoin’e şüpheyle yaklaştığını, wash trading ve piyasa manipülasyonu gibi uygulamaların endişe kaynağı olduğunu ifade etti ve Bitcoin’in finansal piyasaların çekirdeği olmadığını düşündüğünü söyledi.

jay clayton sec

Ancak Clayton, endüstrinin özellikle kurumsal yatırım alanında kaydettiği ilerlemeleri kabul etti. Büyük itibara sahip şirketlerin Bitcoin’i benimsemesi, düzenleyici korumalar ve ticaret yeteneklerine olan güvenin arttığının bir göstergesi olarak değerlendirildi. Clayton, “Piyasaları en iyi bilen ve itibarımızı koruyabileceğimiz kurumların Bitcoin’e yönelmesi oldukça önemli bir gelişmedir” dedi.

Bitcoin ETF‘leri konusunda Clayton, vadeli işlem piyasasındaki düzenlemelerin Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasını zorlaştıracağını düşündüğünü belirtti. “Kurumların üzerinde durduğu konu, bu ayrımların ortadan kalktığı ve spot ürünün yatırımcılar için daha az sürtünme ve daha verimli olduğu noktasıdır” dedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x