SEC, Grayscale ve Bitwise'ın Spot Bitcoin ETF’ine İlişkin Kararı Erteledi • Coinkolik
Yükleniyor...

SEC, Grayscale ve Bitwise’ın Spot Bitcoin ETF’ine İlişkin Kararı Erteledi

ABD SEC, Grayscale ve Bitwise'ın spot Bitcoin ETF’ine ilişkin kararı erteledi.

sec grayscale ve bitwisein spot bitcoin etfine iliskin karari erteledi

ABD SEC, Grayscale ve Bitwise’ın spot Bitcoin ETF’ine ilişkin kararı erteledi. 

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) önde gelen varlık yönetimi şirketleri Grayscale ve Bitwise’ın spot Bitcoin ETF başvurularına ilişkin kararı 45 gün erteledi. Belgelere göre Grayscale Bitcoin Trust 6 Şubat 2022’ye; Bitwise Bitcoin ETP Trust ise 1 Şubat 2022’ye ertelendi. SEC sürenin “önerilen kural değişikliğini ve alınan yorumları değerlendirmek için yeterli zamana sahip olmak için” uzatıldığını söyledi. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bilindiği gibi SEC, spot Bitcoin ETF’lerini mümkün olduğunca ertelemeye çalışıyor. Bu nedenle, söz konusu başvurular için Şubat ayında yeniden erteleme kararı verebilir. Diğer taraftan SEC, geçen ay VanEck’in, bu ay ise Wisdom Tree’nin spot Bitcoin ETF başvurusunu reddetti.

SEC Başkanı Gensler ise bir vadeli Bitcoin ETF’ine daha sıcak bakacağını söylemişti. Bu ifadenin ardından SEC’ye birçok Bitcoin vadeli ETF başvurusu yapıldı ve ABD’nin ilk Bitcoin ETF’i olan ProShares’in vadeli Bitcoin ETF’i Ekim ayında işleme açıldı. Ardından Valkyrie ve VanEck’in de vadeli Bitcoin ETF’i de onay alarak işleme açıldı. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x