Yükleniyor...

SEC, Grayscale’in Spot Bitcoin ETF’ini Reddetti, Grayscale de Dava Açtı

Grayscale, spot Bitcoin ETF reddi nedeniyle SEC'e dava açtı.

etf

Grayscale, spot Bitcoin ETF reddi nedeniyle SEC’e dava açtı. SEC, Grayscale’in önerdiği spot bitcoin ETF’nin sahtekarlığı ve manipülasyonu önlemek için gerekli standardı karşılayamadığını söyleyerek reddetti. Varlık yöneticisi ise ABD Temyiz Mahkemesi’nden SEC’in kararını gözden geçirmesini istedi

Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticilerinden biri, SEC’in Çarşamba günü Bitcoin Trust’ı borsada işlem gören bir fona (ETF) dönüştürme başvurusunu reddetmesinden kısa bir süre sonra ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) dava açtı. Grayscale Investments, web sitesinde yayınlanan bir bildiride, “Karardan ötürü derin bir hayal kırıklığına uğradık ve aynı fikirde değiliz” dedi. SEC, aynı gün Bitwise’ın spot bitcoin ETF başvurusunu da reddetti.

Çarşamba günü SEC, Grayscale’in NYSE Arca borsasında bir spot bitcoin ETF listeleme önerisini reddetti. Düzenleyici, önerilen ETF’nin hileli ve manipülatif uygulamaları önlemek ve yatırımcıları ve kamu çıkarlarını korumak için tasarlanan standardı karşılamadığını söyledi. SEC’in kararına meydan okuyan Grayscale, Çarşamba günü bir inceleme dilekçesine göre ABD Columbia Bölgesi Temyiz Mahkemesi’nden SEC’in kararını gözden geçirmesini istedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner