Anasayfa Bitcoin (BTC) SEC Kararını Verdi: Üç Bitcoin ETF’si için Erteleme Kararı Çıktı

SEC Kararını Verdi: Üç Bitcoin ETF’si için Erteleme Kararı Çıktı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC), merakla beklenen üç ayrı Bitcoin ETF’si için kararını verdi ve üç ETF için de erteleme kararı aldı.

SEC’in bu hafta ETF başvurularıyla ilgili olarak açıklama yapması bekleniyordu. Nitekim beklenen açıklama yapıldı. Komisyon bugün yaptığı açıklamayla Bitwise, VanEck/SolidX ve Wilshire Phoenix ETF’leri için nihai kararın açıklanmasını bir kez daha erteledi.

Yapılan açıklamaya göre Wilshire Phoenix Bitcoin ETF’si için bir karar vermek üzere yeni tarih 29 Eylül 2019 olarak belirlendi. SEC, bu başvuru için nihai kararını 150 gün daha geciktirebilme hakkına sahip olacak.

Bununla birlikte Bitwise ve VanEck ETF’leri için artık geciktirme uygulanması söz konusu değil. Her iki ETF için nihai karar sırasıyla 13 Ekim 2019 ve 18 Ekim 2019. Komisyon bu tarihlerde Bitcoin ETF’leri için ya onay ya da red kararı vermek zorunda.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları