Yükleniyor...

SEC, Kripto Paraları 2022 Denetim Öncelikleri Arasına Aldı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Çarşamba günü kripto varlıkları, bilgi güvenliği, özel fon sektörü ve çevresel, sosyal ve yönetişim konularını 2022'de komisyoncular ve yatırım danışmanları gibi piyasa katılımcıları için inceleme öncelikleri arasına aldı.

sec kripto sinav

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Çarşamba günü kripto varlıkları, bilgi güvenliği, özel fon sektörü ve çevresel, sosyal ve yönetişim konularını 2022’de komisyoncular ve yatırım danışmanları gibi piyasa katılımcıları için inceleme öncelikleri arasına aldı.

SEC’in riskleri izlemek ve yatırımcıların korunmasını sağlamakla görevli inceleme bölümü, fonların vekil oylarının ESG ile ilgili açıklamaları ve yetkileriyle uyumlu olup olmadığını ve ESG (çevresel, sosyal ve yönetişim) faktörlerinin yanlış beyanlarının dikkate alınıp alınmadığını da gözden geçirecek. SEC, Demokratların 2021’de yönetimi ele geçirmesinden bu yana, iklim ve kriptodan, kimlik avı ve diğer siber saldırıları ele alma prosedürlerine kadar, ABD piyasalarının en üst düzey düzenleyicisi için öncelikler olarak ortaya çıkan alanları vurguladı.

SEC, SEC denetçilerinin kripto varlıkları için saklama düzenlemelerine odaklanacağını ve kripto satışlarını, tavsiyelerini ve ticaretini değerlendireceğini söyledi. Ajans ayrıca, yatırım danışmanlarının portföy stratejilerini, risk yönetimini, açıklamaları ve çıkar çatışmalarını gözden geçirme planlarıyla birlikte 2022 sınavlarına yönelik görünümünde özel fonları da hedef aldı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x