Yükleniyor...

SEC, Kripto Saklama Hizmeti Veren Şirketlerin Riskler ile İlgili Yatırımcıları Bilgilendirmesini İstedi

ABD Menkul Kıymetler ve Komisyonu, bugün yaptığı açıklamada, ABD'de listelenen ve diğer şirketler adına kripto para saklayan şirketlerin, bu varlıkların değerlerini hesaplayarak bir yükümlülük haline getirmesi gerektiğini ve bu varlıklarla ilişkili riski yatırımcılara açıklaması gerektiğini söyledi.

SEC

ABD Menkul Kıymetler ve Komisyonu, bugün yaptığı açıklamada, ABD’de listelenen ve diğer şirketler adına kripto para saklayan şirketlerin, bu varlıkların değerlerini hesaplayarak bir yükümlülük haline getirmesi gerektiğini ve bu varlıklarla ilişkili riski yatırımcılara açıklaması gerektiğini söyledi.

SEC’in açıklamasında dijital varlıkların başkaları adına saklanmasının diğer varlıklarda olmayan riskleri taşıdığını ifade etti:

Teknolojik Riskler: Hem varlıkların korunması, hem de piyasada üçüncü şahıslar için varlıkları korumaya yönelik diğer düzenlemelerde bulunmayan kripto varlıklar ile ilgili riskler vardır.

Yasal Riskler: Varlıkların benzersiz özellikleri ve yasal bir emsali olmaması sebebiyle olumsuz bir olaydan (örn. dolandırıcılık, kayıp, hırsızlık veya iflas) kaynaklanan bir mahkeme kovuşturmasında bu tür düzenlemelerin nasıl ele alınacağına dair önemli yasal sorular vardır.

Düzenleyici Riskler: Varlıkları üçüncü taraflar için korumaya yönelik birçok yaygın düzenleme ile karşılaştırıldığında, kripto varlıkların saklanması için çok daha az düzenleyici gereksinim vardır. Kripto saklama hizmeti veren şirketler bu gereksinimlere uymayabilir ve bu da yatırımcılar için önemli bir risk olduğuna işaret eder”

SEC, listelediği bu gerekçeler sebebiyle, şirketlerin bu riskler hakkında kullanıcıları bilgilendirmesi gerektiğini ve varlıkları gerçeğe uygun değerler üzerinden hesaplaması ve bir yükümlülük haline getirmesi gerektiğini vurguladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x