Yükleniyor...

SEC, Mahkemede XRP Sahiplerini Engelleyemedi

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple ile arasında uzun süredir devam eden davada bir isteğini daha gerçekleştiremedi.

sec mahkemede xrp sahiplerini engelleyemedi

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple ile arasında uzun süredir devam eden davada bir isteğini daha gerçekleştiremedi. Komisyon kısa bir süre önce XRP sahiplerinin Amici Curiae statüsünün kaldırılmasını talep etmişti. Başta Jhon E. Deaton olmak üzere 1.746 adet XRP sahibinin “Amicus curiae” statüsünü kaldırılması talebi mahkeme tarafından reddedildi.

SEC, XRP Sahiplerinin Statüsünü İptal Ettiremedi

Geçtiğimiz günlerde SEC, Deaton’ın SEC uzmanı Patrick B. Doody’yi hedef almak için bilgi vermesinden sonra mahkemeden XRP sahiplerinin amici curiae statüsünü iptal etmesini istemişti.

sec mahkemede xrp sahiplerini engelleyemedi 1

Komisyon, XRP sahiplerine yaptığı itirazda yasal konuların dışında görevini yerine getirmeye çalıştıklarının altını çizdi.

XRP – Ripple Davası Nedir?

Ripple davası için Ripple kripto para yetkilileri, menkul kıymet alım satım yasalarını ihlal ettikleri ve menkul kıymet beyanı yapmadıkları için SEC tarafından dava edilmişti. Açılan davada 1.3 milyar dolarlık tazminat talep edilirken, Ripple’ın 2013 yılından itibaren, XRP olarak bilinen dijital varlıkların ABD’deki ve dünyadaki yatırımcılara kayıt dışı olarak satarak fon topladığı öne sürülmüştü. Yani iddialara göre Ripple, insanlardan aldığı hizmetlerin ödemesini geleneksel para birimi yerine dijital olan XRP ile yapıyor. Bu da SEC için bir suç teşkil ediyordu. Ancak Ripple’a göre bu durum sadece ürün satışından ibaretti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x