Yükleniyor...

SEC Ripple Davasında Başka Şahitleri Daha Dinlemek İstiyor

SEC, Ripple davasında ek ifade vermek için mahkemenin iznini istiyor.

sec ripple sahit

SEC, Ripple davasında ek ifade vermek için mahkemenin iznini istiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Yargıç Sarah Netburn’den eski Ripple CFO’su Ron Will ve eski Xpring kıdemli başkan yardımcısı Ethan Beard da dahil olmak üzere beş tanığı daha dinlemek istiyor. Bir şirket temsilcisi de ifadelerindeki boşlukları kapatmakla görevlendirilecek.

SEC, keşif sırasında geliştirilen kanıtlar ve Ripple’ın “yasadışı” XRP teklifinin “tam ölçeği” nedeniyle ifade sayısını artırması gerektiğini savunuyor. Şu an itibariyle, on mevcut ve eski Ripple çalışanı çeşitli konularda ifade vermeye hazır durumda.

Ripple’ın SEC ile Son Duruşmasından Önemli Noktalar

SEC ayrıca Ripple’ı lobicilik çabalarıyla ilgili belgeler üretmeye zorlamaya çalışıyor. Haziran 2020’de, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun eski başkanı Chris Giancarlo, XRP’nin kayıtsız bir menkul kıymet olmadığını kamuoyuna açıkladı. Ancak SEC, Ripple’ın maaş bordrosunda olduğuna dikkat çekiyor:

“Ripple, davadaki pozisyonunu desteklemek için bu yetkiliye ödeme yaptığı açıklamalarına güveniyor … Ripple, piyasa katılımcılarının inançlarına dayanarak sözde adil bildirim eksikliğini ortaya koyduğundan, SEC, sözde kafa karışıklığının olup olmadığını araştırma hakkına sahiptir.”

Ayrıca SEC, kurumun tüm ilgili dahili ve harici belgeleri elde edebilmesi için beş ek kişinin belgelerini almak istiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x