Yükleniyor...

SEC, Ripple’ın Ethereum ve Bitcoin Belgeleri Talebinin Reddini İstedi

SEC, Bitcoin ve Ethereum belgelerinin Ripple'ın durumuyla ilgili olmadığını iddia ederek, talebin reddini istedi.

ripple sec 1

SEC, Bitcoin ve Ethereum belgelerinin Ripple’ın durumuyla ilgili olmadığını iddia ederek, talebin reddini istedi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yargıçtan Ripple tarafından talep edilen Bitcoin ve Ethereum belgelerinin reddini istedi. Yakın zamanda kaleme alınan bir belgede, SEC kıdemli yargılama danışmanı olan Dugan Bliss, Yargıç Sarah Netburn’den Bitcoin ve Ethereum ile ilgili belgelerin mahkemeye sunulmamasını istedi. SEC, böyle Ripple’ın bu talebinin “orantısız” ve “abartılı” olduğunu açıkladı.

SEC, XRP ile İlgili Belgeleri Sunmayı Kabul Etti

SEC, Ripple ve XRP hakkındaki e-posta iletişimlerini, “herhangi bir iddia veya savunmayla” ilgili olmasalar bile token’dan bahsedenleri belgelerle açıklamayı kabul ettiğini söylemişti. Ancak bu, Ripple ile bir uzlaşmaya varmak için yeterli değildi ve blockchain şirketi daha sonra yukarıda belirtilen Ethereum ve Bitcoin’le ilgili talebi dosyalamak için harekete geçti.

Ripple avukatları, mahkemeyi XRP’nin Bitcoin ve Ethereum’dan farklı olmadığına ısrarla ikna etmeye çalışsa da SEC, davalıların kendi ifadelerinin menkul kıymetler yasaları söz konusu olduğunda bu dijital varlıkların farklı olduğunu açıkça gösterdiğini savunuyor.

SEC, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Daha önce de açıklandığı gibi, söz konusu davalıların talepleri konu dışıdır ve bu nedenle temelde uygunsuzdur. Ek olarak, istekler son derece orantısız, aşırı geniş ve aşırı derecede külfetli çünkü sadece ilgisiz keşif talep etmekle kalmıyor, aynı zamanda önemli bir ayrıcalık incelemesi gerektiren dahili belgeler de dahil olmak üzere oldukça külfetli bir keşif talep ediyorlar.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x