Yükleniyor...

SEC, Ripple’ın XRP Fiyatını Etkileyip Etkilemediğini Bulmaya Çalışıyor

SEC, Ripple'ın XRP'nin performansını etkileyip etkilemediğini belirlemek için yabancı düzenleyicilerle iletişime geçmek istiyor.

sec 2

SEC, Ripple’ın XRP’nin performansını etkileyip etkilemediğini belirlemek için yabancı düzenleyicilerle iletişime geçmek istiyor.

Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile olan keşif kavgaları kızışıyor. SEC, Yargıç Sarah Netburn’e yabancı düzenleyicilerle temasa geçme kararını savunduğu bir başka yazı daha sundu. Komisyon, şirketin temel savunmalarından bazılarını çürütmek için denizaşırı kuruluşlardan bilgi aradığını iddia ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Özellikle, Ripple’ın faaliyetlerinin XRP token fiyatı ile bağlantılı olup olmadığını bulmaya çalışıyor. Yabancı borsalardan gün içi alım satım verilerini elde etmek, bunu belirlemenin tek yoludur çünkü sanıklar fiyatlandırma bilgilerinin tek deposu olduklarını iddia ediyorlar:

Komisyon, Ripple’ın ortaya attığı savunmaları çürütmek için kritik kanıtlar arıyor. Örneğin, XRP’nin fiyatının Ripple’ın faaliyetleri tarafından belirlenmediğini savunması var. XRP’nin yabancı platformlarda gün içi işlem fiyatlarının (Ripple’ın kullandığı ve Ripple’a göre bu fiyatlandırma bilgilerinin tek deposu olduğu) tartışmasız bir şekilde alakalı olduğu bir savunma yapmaya çalışıyorlar.

SEC’in Talepleri Yasal Olarak Bağlayıcı Değil

SEC’in 20 denizaşırı kuruluş ve bağlı kuruluşlarından bilgi istediği ifade ediliyor. Yabancı kuruluşların, “külfetli” veya “uygunsuz” olduklarına inanılırsa, Mutabakat Muhtırası (MOU) taleplerini reddedebilecekleri belirtiliyor.

Ripple avukatları kendi mektuplarında, yerel düzenleyicilerin XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını belirlediği İngiltere, Singapur ve Japonya’da SEC tarafından hedef alınan 20’den fazla kuruluşun bulunduğunu iddia etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
2
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x