Yükleniyor...

SEC, Staking Programları Sebebiyle Coinbase’i İnceleme Altına Aldı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Coinbase'i staking programları sebebiyle inceleme altına aldı.

sec coinbase

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Coinbase’i staking programları sebebiyle inceleme altına aldı.

Coinbase, staking programları sebebiyle SEC tarafından araştırıldıklarını söyledi.

Coinbase Mercek Altında

Coinbase, düzenleyici dosyalamaya göre, müşteri programları, operasyonlar ve mevcut ve gelecekteki ürünler hakkında bilgi ve belge akışı için SEC’den soruşturma celbi aldı.

Coinbase’in açıklamasına göre soruşturma, borsanın stake programları, varlık listeleme süreçleri, varlık sınıflandırılması ve stablecoin ürünleri ile ilgili.

Stake programları, özellikle kripto para piyasaların kan kaybettiği dönemlerde yatırımcılar için önemli bir gelir kapısı olma özelliğine sahip. Staking, yatırımcıların işlemlerin ağı doğrulamaya ve blockchain ağını güvence altına almaya yardımcı olmak için yetki vererek kripto varlıklar üzerinde kazanç elde etmesidir.

cb

Coinbase’in son kazanç raporuna göre ikinci çeyrekteki %8.5’luk gelir, staking programları sayesinde elde edildi.

Coinbase, gönderdiği son hissedar mektubunda SEC’in gönüllü bilgi talebi gönderdiğini ve bunun resmi bir soruşturma olup olmadığı konusunda bilgi sahibi olunmadığını söyledi.

Coinbase, hissedarlarına gönderdiği mektupta, kripto sektöründe yapılacak olan düzenlemelerin verimli ve yararlı olması için aktif bir biçimde çalışacaklarını da vurguladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner