Yükleniyor...

SEC Üyesi Peirce: Spot Bitcoin ETF’inin Onaylanmasının Zamanı Geldi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) üyesi Bitcoin destekçisi Hester Peirce, SEC’nin Bitcoin ETF’leri hakkındaki tavrı hakkında konuştu.

sec uyesi peirce secnin spot bitcoin etfini reddetmeyi birakmasinin zamani geldi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) üyesi Bitcoin destekçisi Hester Peirce, SEC’nin Bitcoin ETF’leri hakkındaki tavrı hakkında konuştu. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin yanlısı söylemleri ile bilinen SEC üyesi Peirce, SEC’nin Bitcoin ETF ürünleri hakkındaki mesafesini ele aldı. Peirce, kurumun bu tür ürünleri reddetmesinin şaşırtıcı olduğunu söylerken, Bitcoin’in de yeterince olgunlaştığını düşünüyor. Konu hakkında yaptığı açıklama Peirce şu ifadelere yer verdi:

“Komisyonun, kripto borsasında işlem gören ürünleri kategorik olarak reddetmeyi bırakmasının zamanı geldi. Komisyonun spot bitcoin ETP’ye direnci neredeyse efsanevi hale geldi.”

Peirce ayrıca kurumun bu tarz bir ürün hakkındaki tavrının şaşırtıcı olduğunu söyledi. Durumun birçok gözlemci için kafa karıştırıcı olduğunu söyleyen Peirce, Bitcoin piyasasının olgunlaştığını ve daha likit hale geldiğini belirtti. Ek olarak, kurumun bu konudaki tavrını değiştireceği konusunda iyimser olduğunu da yineledi. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x