Yükleniyor...

SEC Üyesinden Ripple (XRP) Açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'ndan (SEC) Hester Peirce, son Bloomberg röportajı sırasında XRP'nin yasal statüsü hakkında sorulan soruya, bir kripto para biriminin yaratıcısının SEC tarafından dava edilmesinin o kripto para biriminin illa bir menkul kıymet olduğu anlamına gelmediğini söyledi.

sec uyesinden ripple xrp aciklamasi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) Hester Peirce, son Bloomberg röportajı sırasında XRP’nin yasal statüsü hakkında sorulan soruya, bir kripto para biriminin yaratıcısının SEC tarafından dava edilmesinin o kripto para biriminin illa bir menkul kıymet olduğu anlamına gelmediğini söyledi.

Kripto para endüstrisine güçlü desteği nedeniyle “Kripto Anne” lakabını kazanan Peirce, bu yaptırımın varlığın bir yatırım sözleşmesi olarak satıldığı anlamına geldiğini iddia ediyor:

“Bir kripto varlığını menkul kıymet olarak düşündüğümüzde ne yapıyoruz, bir yatırım sözleşmesinin parçası olarak satıldığını söylüyoruz, bu da bu varlığın satışıyla ilgili sözler verildiği anlamına geliyor. Bu, varlığın kendisinin mutlaka bir menkul kıymet olması gerektiği anlamına gelmez. Bu, menkul kıymet olarak satıldığı anlamına gelir.”

Peirce, dolandırıcılık dışı davalara çok fazla zaman harcamak yerine SEC’in daha fazla düzenleyici netlik sağlaması gerektiğine inanıyor.

Ripple, XRP’nin Yatırım Sözleşmesi Olmadığı Konusunda Israrcı

Ripple, iki yüksek profilli yöneticisi Chris Larsen ve Brad Garlinghouse ile birlikte federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği iddia edilen kayıt dışı XRP satışları nedeniyle Mayıs ayında mahkemeye çıkarıldı.

Ancak sanıklar, XRP sahiplerinin şirkette herhangi bir hissesi olmadığı için kripto para biriminin satış ve dağıtımının yatırım sözleşmeleri olmadığını savunuyor.

Daha önce aktardığımız üzere mahkeme kısa süre önce SEC’nin Ripple davasında iki aylık bir keşif uzatma talebine yeşil ışık yaktı. Bu da davanın 2022’ye kadar uzayabileceği anlamına geliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner