Yükleniyor...

SEC’in VanEck Kararı Sonrası Bitcoin Ne Olur?

Kripto para piyasası son günlerde oldukça ateşli.

SEC Bitcoin ETF 1

Kripto para piyasası son günlerde oldukça ateşli. Bazıları piyasanın çok hızlı hareket ettiğini ve büyük bir düzeltmenin kaçınılmaz olduğu görüşünde. Grafikler 2017’nin sonuna benzer görünümde çünkü Bitcoin yeniden parabolik hale geldi. Ancaki bu hafta verilecek karar her şeyi değiştirebilir.

VanEcK Kararı Yarın

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto topluluğu, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından VanEck borsa yatırım fonu hakkındaki karar hakkında endişelerini dile getirmeye başlamış durumda. Bitwise ve VanEck’in önerileri sırasıyla 15 ve 20 Şubat’ta Federal Register’da yayınlandı. Düzenleyici daha sonra VanEck kararını erteledi ve beklenen kararın 21 Mayıs Salı günü açıklanması için 90 gündür bekleniyor.

Şu anda üç olası senaryo var. İlki ETF reddedilebilir, ikincisi onaylanabilir ve üçüncüsü büyük olasılıkla ertelenebilir. Ekonomist ve trader Alex Krüger, “Bir red kararı dipten satın alma fırsatı doğurabilir” açıklamasında bulundu.

Bitcoin ve kripto para piyasası geçtiğimiz hafta büyük bir düzeltme yaptı ama bu geri dönüş uzun sürmedi. Bitcoin, Pazar günü yeniden 8.000 doları aştı. Kripto para trader’ı ve yatırımcı Josh Rager SEC’in VanEcK Bitcoin ETF kararının yankılarına ilişkin şunları söylüyor:

Beklenen sonuç muhtemelen fiyat üzerinde küçük bir etkiye sahip olacak. Hafif bir geri çekilme görülebilir. Geri çekilmeye rağmen BTC/USD çifti önümüzdeki haftalarda yılın en yüksek seviyesine doğru hareket edebilir.

Rager, daha önce attığı bir tweet ile yaklaşmakta olan ETF kararının BTC fiyatı üzerinde kesinlikle ciddi bir etkisi olabileceğini söylemişti, ancak o zamandan beri bazı şeylerin değiştiğini söylüyor.

Bitcoin Hala Boğa Piyasasında

Haberi hazırladığımız sırada Bitcoin küçük düzeltmelerle yükselmeye devam ediyordu. Pazar günü erken Asya oturumunda başlayan yükseliş ivmesi Bitcoin’in 2019’un en yüksek seviyesi olan 8.000 doların üstüne itti. İki günlük düzeltmeden çıkılmış oldu ve şimdi daha yüksek seviyelere gitmeye hazır gibi görünüyor.

Günlük hacim yeniden toparlandı ve şu anda 23.8 milyar dolar civarında. Toplam piyasa değeri yaklaşık on aydır en yüksek olan 250 milyar doların hemen altında (246.5 milyar dolar). Eğer büyük bir düzeltme olacak olursa, bu güçlü bir yükseliş öncesi daha ucuz Bitcoin alma fırsatı sunabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x