Yükleniyor...

SEC ve Ripple Davasında Gelişmeler Var!

SEC ve Ripple davasında, Yargıç Analisa Torres'in her iki tarafın da taleplerini kısmen kabul etmesi dikkat çekti.

xrp mahkeme

SEC ve Ripple davasında, Yargıç Analisa Torres‘in her iki tarafın da taleplerini kısmen kabul etmesi dikkat çekti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Karmaşık bir duruma gelen SEC ve Ripple arasındaki hukuksal mücadele, birçok isme göre bu yılın sonlarına doğru sonuçlanabilir. Ripple’ın menkul kıymet olup olmadığını inceleyen ABD’li yetkililer, SEC’in sunduğu detayları da masaya alıyor. Ancak diğer taraftan Ripple’ın da haklı çıktığı ve kabul edilebilecek itirazları bulunuyor. Son olarak Yargıç Analisa Torres, her iki tarafın da taleplerini kısmen kabul ederek “tarafsız yaklaşım” sergilediğini göstermiş oldu.

SEC ve Ripple Bilmecesi: Yargıç İki Tarafı da Dinliyor!

SEC ve Ripple arasındaki davada, kripto yatırımcılarının en büyük endişesi hukuksal süreçlerin Ripple aleyhine sonuçlanacağı oluyor. Ancak, Yargıç Analisa Torres‘in davaya yaklaşımı, tarafsızlığın ve Ripple’ın da dinlendiğinin göstergesi olarak ön plana çıktı.

Yargıç Analisa Torres, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a karşı açtığı davada her iki tarafın da “uzman tanıklığını reddetmek” için verdiği dilekçelere ilişkin kararını açıkladı. Torres, her iki tarafın da taleplerini kısmen kabul etti ve kısmen reddetti.

Davayla ilgili olarak anlık güncellemeler sağlayan Avukat James K. Filan, bugün attığı bir tweet ile Yargıç Torres’in kararının bir kopyasını paylaştı.

James K. Filan‘ın bu paylaşımını alıntılayan XRP Ledger ağındaki Evernode’un eski avukatı ve kurucusu Scott Chamberlain ise bu durumu olumlu değerlendirdi. Chamberlain, “Yargıç Torres’in ne kadar keskin, titiz ve tamamen tarafsız olduğu göze çarpıyor.” dedi.

Ayrıca, XRP maksimalisti Avukat John E. Deaton, tüm bu sürece yönelik bir paylaşım yaptı. Deaton, Yargıç Torres‘in Ripple’ın talebini kısmen kabul ederek, XRP tarafına yönelik SEC uzmanlarının algılarını geçersiz kıldığını ifade etmişti. Ripple’ın kısmen kabul edilen talebi, “SEC’in bir numaralı uzmanının ifadesini geçersiz kılma” olmuştu. Deaton’a göre bu uzman, XRP’ye yönelik çeşitli algılar oluşturuyordu. Deaton, bu gelişmeyi, XRP topluluğunun fark yarattığının altını çizerek paylaştı.

Deaton’un bir diğer paylaşımında, Ripple’ın talebinin kısmen kabulünde, kabul edilmeyen kısım şöyle aktarıldı; “Ripple’ın çekip gitmesi veya ortadan kaybolması durumunda XRP Ledger tarafına yönelik riskler hakkındaki üçüncü görüş.”

Ancak Ripple’ın talebinin kabul edilen kısmı ise, uzmanın ifadesindeki geri kalan tüm kısım oldu. Böylelikle uzman, XRP hakkındaki algıları Yargıç Torres’e aktaramayacak. Ripple açısından bu önemli görünüyor çünkü, SEC’in tüm XRP satışlarının kayıtsız menkul kıymet satışlarını temsil ettiği iddialarına potansiyel bir darbe vuruyor.

Bu sıcak gelişmeyle birlikte, tüm XRP topluluğu Torres’in tarafsız yaklaşımını ve Ripple’ın henüz kaybetmediğini kutlamaya başladı.

Son gelişmelere yanıt veren XRP yanlısı bir avukat ve Hogan and Hogan‘ın ortağı olan Avukat Jeremy Hogan, son kararın SEC’in XRP sahiplerinin Ripple’ın çabalarından makul kâr beklentileri olduğunu kanıtlamasını daha zor hale getirdiğini de ima etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x