SEC'den Hester Peirce, Yeni Bir Kripto Düzenleyicisine İhtiyaç Olmadığını Söyledi • Coinkolik
Yükleniyor...

SEC’den Hester Peirce, Yeni Bir Kripto Düzenleyicisine İhtiyaç Olmadığını Söyledi

Kripto sektörüne verdiği destek sebebiyle "Crypto Mom" olarak adlandırılan Peirce, SEC'in gözünü NFT'lere çevirebileceği konusunda uyarıda bulundu.

hester

Kripto sektörüne verdiği destek sebebiyle “Crypto Mom” olarak adlandırılan Peirce, SEC’in gözünü NFT’lere çevirebileceği konusunda uyarıda bulundu.

SEC komisyon üyesi Hester Peirce, kriptoları düzenlemek için tek bir düzenleyici oluşturmanın, endüstrinin tüm problemlerine çözüm olmayacağını dile getirdi.

“Tek bir düzenleyici arama isteğini anlıyorum. Bununla ilgili birkaç sorum var. Washington’da başka bir düzenleyici oluşturduğunuzda elde ettiğiniz tek şey mevcut düzenleyicilerin üstüne bir tane daha eklemek olur”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinbase, kripto endüstrisini denetlemek için tek bir ABD düzenleyicisi isteğinde bulunanlar arasında yer alıyor.

Peirce, düzenleyici süreçle ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Düzenlemeleri geliştirmeye istekli olduğu konusunda çok açık olan insanlarla oturup çalışma fırsatımız var. Şimdiye kadar gerçekten çok az düzenleyici ilerleme sağladık.

Bunu yapmak yerine tek seferlik yaptırımlar uyguladık.

Sadece çeşitli uygulamalar yapmak yerine, düzenleyici netlik açısından mantıklı bir şey inşa etmeye karar verdiğimizden ötürü mutluyum”

SEC, NFT’lere Yönelebilir

NFT’ler 2021 yılında popülaritesini artırdı ve Aralık ayına kadar 22 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaşmayı başardı. Peirce’e göre NFT’ler SEC’in sıradaki hedefi olabilir.

“NFT endüstrisinin genişliği göze alındığında bazı kısımları bizim yetki alanımıza girebilir. İnsanların NFT’lerin menkul kıymet düzenleyicilerin yetki alanına girebileceği konusunda düşünmesi gerekiyor”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x