Yükleniyor...

Selcoin’e Göre, Altcoin Rallisi için Bitcoin’in Bu Hareketi Yapması Lazım

Öncü kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz günlerde 2018'in Mart ayından bu yana ilk kez 10.

Bitcoin ve Altcoinler

Öncü kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz günlerde 2018’in Mart ayından bu yana ilk kez 10.000 doları geçti. Bitcoin, şu sıralar 11.039 dolardan el değiştiriyor.

En büyük kripto para birimindeki bu sert yükseliş sonrası gözler altcoin’lere çevrilse de alternatif kripto para birimleri henüz Bitcoin’deki yükselişe yakışır bir hareket yapamadılar. NEO ve GVT gibi birkaç altcoin dışında güçlü bir çıkış yapan altcoin olmadı.

Birçok insan altcoin’lerdeki beklenen hareketin ne zaman başlayacağını merak ediyor. Selcoin olarak bilinen analist ve trader, Twitter’da bu konuda değerlendirmelerde bulundu.

Bitcoin’de FOMO seviyesinin 11.800 dolar olduğunu belirten analist, bu seviyenin hacimli bir şekilde kırılması durumunda hedefin 17.000-20.000 dolar bandı olduğunu işaret ediyor. Herhangi bir düzeltmede ise destek noktasının 8.940 dolar olduğunu söylüyor.

Kurumsal yatırımcıların girişi ve vadelilerin fiyatlanması ile bu banda gelindiğini belirten Selcoin, küçük yatırımcının FOMO olacağı bandın 11.800 dolar olduğundan son derece emin. Global kampanyalar ile yeni yatırımcı girişinin artacağını ifade eden analist, Bakkt vadelilerin başlamasının kısa vadede fiyatta bir duraksamaya neden olabileceğini belirtiyor.

Selcoin Bitcoin

10.000-12.000 bandında güçlü direnç seviyesinin 11.800 dolar civarında olduğunu belirten Selcoin, yukarıdaki grafikteki gösterilen alanda Bitcoin’in güçlü bir şekilde tutunduğunu ve flama hareketi ile 11.800 dolara doğru bir hareketin başlayabileceğinin altını çiziyor.

Böyle bir hareketin 11.800 dolar civarında tamamlanabileceğini söyleyen analist, bu aşamadan sonra altcoin’lerin harekete geçebileceğini belirtiyor. Ancak, 11.800 dolarda güçlü bir kırılmanın olması durumunda ise altcoin hareketinin rafa kalkacağını ve Bitcoin’de 20.000 dolar FOMO’sunun başlayacağına dikkat çekiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x