Senatör Cynthia Lummis: Bitcoin (BTC) Tanrının Bir Lütfu • Coinkolik
Yükleniyor...

Senatör Cynthia Lummis: Bitcoin (BTC) Tanrının Bir Lütfu

Wyoming Senatörü Cynthia Lummis, Bitcoin'e (BTC) sahip olduğumuz için oldukça şansı olduğumuzu belirten bir konuşma gerçekleştirdi.

lummis

Wyoming Senatörü Cynthia Lummis, Bitcoin’e (BTC) sahip olduğumuz için oldukça şansı olduğumuzu belirten bir konuşma gerçekleştirdi.

Lummis Senato’da yaptığı konuşmada, hükümetin sorumsuz politikaları içerisinde Bitcoin’in Tanrının bir lütfu olduğunu dile getirdi.

“Fiat olmayan para birimleriyle ilgilenmemin sebeplerinden biri, bu paraların hükümet tarafından basılmamasıdır. Bitcoin bir hükümet tarafından verilmez”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Senato, 7 Ekim’de ABD’nin önümüzdeki birkaç hafta içerisinde borcunu temerrüde düşmesine sebep olacak yasa tasarısını onayladı. Böylelikle borç sınırında 480 milyar dolarlık bir artış meydana geldi. Lumis konuyla ilgili olarak şu yorumu yaptı:”

“ABD Senatosu’nda defalarca, her iki tarafın başkanları da hiçbir plan yapmadan sorumsuzca borç limitini doldurdu. Tanrıya şükür, bizim hükümetimiz de dahil olmak üzere hükümetlerin sorumsuzluğunu aşan Bitcoin var”

Lummis, doların develüasyonu da dahil olmak üzere, borç yönetiminin sorumsuzca yapılmasının tehlikeleri konusunda uyardı.

“Olağanüstü bir durumun ortaya çıkması durumunda, hükümetler tarafından üretilmeyen, siyasi seçimlere bağlı olmayan para birimleri büyüyebilir ve insanlar tasarruf edebilir. Dolar konusunda başarısız olmamız durumunda orada olacağımızdan emin olmak istiyorum”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x