Yükleniyor...

Senatör Cynthia Lummis, Bitcoin’i (BTC) Bir Emeklilik Planı Olarak Görüyor

Bitcoin (BTC) savunucusu Senatör Cynthia Lummis, Amerikalıların kripto para birimini emekliliklerini ve uzun vadeli tasarruflarını çeşitlendirmelerinin bir yolu olarak görmelerini istiyor.

lummis

Bitcoin (BTC) savunucusu Senatör Cynthia Lummis, Amerikalıların kripto para birimini emekliliklerini ve uzun vadeli tasarruflarını çeşitlendirmelerinin bir yolu olarak görmelerini istiyor. Kendisi de Bitcoin’i aynı şekilde görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CNBC ile yaptığı yeni bir röportajda Senatör Lummis, yaklaşık 5 adet Bitcoin’e sahip olduğunu açıklayan Lummis, ilk kez Bitcoin’i 330 dolar değere sahipken aldığını da sözlerine ekledi.

Lummis, insanları tasarruf edebilmeleri için Bitcoin satın alıp, beklemeye teşvik ettiğini de belirtti.

“Emeklilik paramızın tamamının ABD doları cinsinden olması konusunda endişeliyim. Çeşitlendirmenin bir parçası olarak çok çeşitli bir varlık dağılımına sahip olmanın önemli olduğunu düşünüyorum. Bence uzun vadede Bitcoin en güçlü değer depolarından bir tanesi”

Lummis şimdilik gerçekten anladığı tek kripto para biriminin Bitcoin olduğunu söyledi ve bu sebeple portföyündeki tek kripto para birimi olduğunu da açıkladı. Ancak yine de Ethereum’un da (ETH) faydaları olabileceği söyleyerek, desteğinin tek yararlı kriptonun Bitcoin olduğu anlamına gelmediğini de vurguladı.

Senatör Yakın zamanda oluşturduğu Finansal İnovasyon Grubu gibi çabalarla, düzenlemelerin ilerlemesine yardımcı olabilmeyi umuyor.

“Emeklilik fonu olan bir çalışan olsanız da iyi değer deposu olan Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırılan emeklilik fonlarını görmek isterim. Bununla birlikte bireylerin Bitcoin kullandığını da görmek isterim”

Senatör dijital dolar gibi kripto ile ilgili kamu altyapısının oluşturulmasının da gerekliliğini vurguladı.

“Geleneksel bankacılığı ve fiat olmayan para bankacılığını aşırı bir biçimde düzenlemek istemiyoruz. Çünkü eşit bir alana sahip olmalarını istiyoruz”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x