Yükleniyor...
Sponsored

Senatör Pat Toomey, Olimpiyatlar Sırasında Dijital Yuanın Kullanıma Sunulması Konusunda Endişeli

ABD Senatörü Pat Toomey, ABD Başkanı Joe Biden'ın ekibini, Pekin'deki Kış Olimpiyatları sırasında ilk kez kullanılması planlanan dijital yuana dikkat etmeleri konusunda uyardı.

kis

ABD Senatörü Pat Toomey, ABD Başkanı Joe Biden’ın ekibini, Pekin’deki Kış Olimpiyatları sırasında ilk kez kullanılması planlanan dijital yuana dikkat etmeleri konusunda uyardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Senatör Pat Toomey, Hazine Bakanı Janet Yellen ve Dışişleri Bakanı Anthony Blinken’den, Olimpiyat Oyunları esnasında Pekin’in yapacağı CBDC sunumunu yakından incelemelerini talep etti.

Çin’in CBDC kullanıma çoktan sunulmuş durumda. Kasım ayı itibariyle Çin nüfusunun %10’undan fazlası dijital cüzdanı indirdi. Ancak şimdiye kadar yabancılar tarafından çok sık kullanılmış değil.

Toomey CBDC ile ilgili olarak şunları söyledi:

“ABD hala dijital dolar kavramını değerlendirirken, Çin dijital yuanı Kış Olimpiyatları’nda uluslararası test için kullanacak”

Toomey, Yellen ve Blinken’den, Çin’in işlem verilerini nasıl ele aldığını ve blockchain ağlarını bir sansür aracı olarak ne ölçüde kullandıklarını öğrenmelerini istedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x