Yükleniyor...

Senatör Toomey, ABD Kripto Mevzuatı Hakkında Öneri Çağrısında Bulundu

Senatör Pat Toomey, kripto varlıklar ve blockchain için nasıl daha iyi bir yasa çıkarılabileceği konusunda geri bildirim arayışına başladı.

pat toomey

Senatör Pat Toomey, kripto varlıklar ve blockchain için nasıl daha iyi bir yasa çıkarılabileceği konusunda geri bildirim arayışına başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yapılan duyuruya göre Bankacılık Komitesi’nin kıdemli Cumhuriyetçisi Toomey, federal yasanın, kripto varlık yatırımcılarını korumaya devam ederken, aynı zamanda kripto varlıkların ve blockchain teknolojilerinin gelişimini desteklemek için fikirler ve yasama önerileri talep ediyor.

Gerçekleştirilen duyuruda Toomey, şunları söyledi:

Kripto para birimin ve blockchain teknolojileri internet kadar büyük bir olmasının yanı sıra yüksek maliyetli aracılardan bağımsız olarak doğrudan birbirleriyle finansal işlemlerde bulunma yetkisine sahip bireyler için zenginlik ve finansal bağımsızlık oluşturma potansiyeline de sahiptir.”

Komite ayrıca, teklifin kısa bir açıklamasını ve bunun ABD’de kripto varlıkları ve blockchain teknolojisinin büyümesini nasıl teşvik edeceğinin belirtilmesini istiyor.

Geri bildirim dönemi bugün başlıyor ve duyuruya göre 27 Eylül’e kadar devam edecek.

Senatör Toomey, son aylarda oldukça önemli bir kripto savunucusu olarak öne çıktı. Özellikle Senato’daki altyapı yasası ile ilgili verdiği mücadele, kripto topluluğu içerisinde büyük takdir topladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x