Yükleniyor...

Senatörler, Kripto Vergi Hükmü Konusunda Uzlaşmaya Vardı

ABD Senatörleri Cynthia Lummis (R-Wyo.

abd 1

ABD Senatörleri Cynthia Lummis (R-Wyo.) ve Pat Toomey (R-Pa.), Demokratlar, Cumhuriyetçiler ve Hazine Bakanlığı arasında altyapı yasa tasarısında yer alan kripto varlıkların vergilendirilmesi üzerinde uzlaşı sağlandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Anlaşmanın tam metni henüz ortaya çıkmasa da Toomey, dijital varlık sektöründe kimin vergi raporlama yükümlülükleri olduğunu belirleyeceğini söyledi. Buna göre yazılım geliştiricilerin, düğüm operatörlerinin ve doğrulayıcıların bilgi raporlaması gerekmeyecek ancak aracılar yer alacak.

Kripto tedariki de dahil olmak üzere bir dizi sorun için defalarca düzenlenen yasa tasarısı, hem altyapı bakımında hem de elektrikli araç şarj istasyonları gibi yeni girişimlerde 1 trilyon dolar fon sağlamayı amaçlıyor.

Senatörler Ron Wyden (D-Ore.), Lummis ve Toomey, komisyoncu olmayan işletmeleri mevzuattan muaf tutmak için bir değişiklik yaptı.

Senatörler Ron Portman (R-Ohio), Mark Warner (D-Va.) ve Kyrsten Sinema (D-Ariz.) de doğrulayıcıları yalnızca proof of work ve proof of stake ağlarından muaf tutacak bir değişiklik getirdi. Beyaz Saray daha önce bu değişikliği desteklediğini açıklamıştı.

Toomey, altı Senatörün de yeni uzlaşmayı desteklediğini söyledi.

Senato, Salı gününe kadar yapılacak nihai oylamadan önce uzlaşma konusunda oybirliğiyle onay alamazsa, yasama organı orijinal hükmü Temsilciler Meclisi’ne gönderecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x