Yükleniyor...

Serkan İnci’ye Göre Türkiye Cumhuriyeti 50 Milyar Dolarlık Kripto Para Yaratabilir

Girişimci ve kripto para yatırımcısı Serkan İnci, Twitter hesabından Facebook'un kripto parası Libra Coin ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti Kripto Para

Girişimci ve kripto para yatırımcısı Serkan İnci, Twitter hesabından Facebook’un kripto parası Libra Coin ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. İnci, Libra Coin’in sanılanın aksine Bitcoin’e rakip olamayacağını belirtirken önemli bir konuyu dillendirdi.

“Türkiye Cumhuriyeti 50 Milyar Dolarlık Kripto Para Yaratabilir”

Libra örneğinden yola çıkarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin sadece bir hamle ile 50 milyar dolarlık bir kripto para birimi yaratabileceğini öne süren İnci, bu şekilde mevcut sistemde aktif olarak kullanılan ilk kripto paranın oluşturulabileceğine dikkat çekti.

İnci, Türk Lirası’na alternatif, ABD dolarına endeksli, piyasada kullanılan bir kripto para yatırımı ile Türkiye ekonomisinin çok ihtiyaç duyduğu 50 milyar doları kazanma olasılığının bulunduğunu belirterek projeyi Cumhurbaşkanı’na sunmak istediğinin sinyalini verdi:

Dolara endeksli, Blockchain tabanlı, Türk kripto parasını kullanacak ve Merkez Bankası’nın para basmadan, para enflasyonu yaratmadan oluşturabileceği bir Para Birimi olasılığından bahsediyorum Altyapısı hazır, kullanılacak sektör hazır, kullanıcıların kartları bile ellerinde şu an. Yani aslında her şeyi hazır olan, sadece doğru hamle ile, uluslararası kanunlara aykırı gelmeyecek alternatif bir para birimi yaratacak ve bundan ülkeye havadan 50 milyar dolar para yaratıp ekonomiye doping yapacak bir potansiyel bu. Bu projeyi Cumhurbaşkanı’na sunmak isterdim.

İnci, sadece bir hamle ile ilk gününde 6-7 milyon işleme ulaşacak bir kripto para yaratma potansiyelini Türkiye’nin ellerinde bulunduğunu söyledi. Ona göre, Türkiye’nin böylesi bir kripto para birimini kullanmak üzere milyonlarca aktif kullanıcı hazır ve hatta aktif.

Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Litecoin gibi kripto para birimleri ile bu potansiyelin kanıtlandığına dikkat çeken İnci, yüz milyonlarca dolarlık değerlerin oluştuğuna, Libra ile oluşmaya devam ettiğini ifade etti.

Türkiye’nin elinde Avrupa’da olmayan dijitalleşmiş milyonlarca kullanıcının bulunduğunu söyleyen İnci’ye göre yapılması gerekenin son derece basit; Blockchain tabanlı, dünyaya entegre bir kripto para yaratmak. İnci’nin mevcut göstergeler ile 50 milyar dolarlık değere sadece 1 yılda ulaşılacağının garanti etmesi ise son derece dikkat çekici duruyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x