SHIB, CoinMarketCap’i "3 Sahte Sözleşme Adresi" Listelemekle Suçladı • Coinkolik
Yükleniyor...

SHIB, CoinMarketCap’i “3 Sahte Sözleşme Adresi” Listelemekle Suçladı

Shiba Inu'nun resmi Twitter hesabı, 14 Ocak'ta CoinMarketCap'te sahte SHIB token sözleşmelerinin listelenmesine yönelik bir açıklama yayınladı.

shiba inu 2

Shiba Inu’nun resmi Twitter hesabı, 14 Ocak’ta CoinMarketCap’te sahte SHIB token sözleşmelerinin listelenmesine yönelik bir açıklama yayınladı.

Shiba Inu geliştirme ekibi Twitter’da resmi bir bildirim yayınladı ve kullanıcıları, CoinMarketCap’te listelenen Shiba Inu’nun (SHIB) “3 sahte sözleşme adresi” olduğu konusunda uyardı. Shiba Inu ekibi konuyla ilgili şu ifadelere yer verdi;

“Lütfen CoinMarketCap’in SHIB için bilerek 3 sahte sözleşme adresi listelediğini unutmayın. Bu 3 adresin hiçbiri (BEP20, Solana veya Terra) geçerli SHIB adresi değildir ve kullanımı güvenli değildir.”

CoinMarketCap Shiba Inu’nun Bu İddiasına Yanıt Verdi

CoinMarketCap
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Shiba Inu’nun tweetine göre CoinMarketCap, yukarıda bahsedilen sözleşmelerin listeden çıkarılmasıyla ilgili olarak Shiba Inu ekibiyle iletişim kurmayı reddetti.

SHIB ekibi şunları söyledi;

“CoinMarketCap, token sayfasındaki güncellemeler hakkında SHIB ekibiyle iletişim kurmayı reddetti ve kötü niyetli aktörlerin listemize zarar vermesine isteyerek izin verdi.”

SHIB ekibi takip tweetinde şunları ekledi;

“Hatırlatma: Shiba Inu SHIB Yalnızca bir ERC-20 Simgesidir! Lütfen orada tetikte olun #ShibArmy.”

CoinMarketCap sessiz kalmadı. CoinMarketCap resmi hesabı, gelişme kamuoyuna açıklanır açıklanmaz hızlı bir şekilde yanıt verdi. Platform, hem resmi Shiba Inu hesabına hem de Shiba topluluğuna yanıt verdi. Listelenen sözleşmelerin, tokenin sarılmış formunun zincirler arası işlemlerini kolaylaştırmayı amaçlayan solucan deliği adresleri olduğunu belirtti.

Bu adresler, birden fazla EVM uyumlu zincirden kullanıcıların, ilk olarak Ethereum blok zincirinde dağıtılan tokenle etkileşime girmesini sağlar. CoinMarketCap Shiba Inu’ya şe şekilde yanıt verdi;

“Şüpheye mahal vermemek adına, adresler kötü niyetli değildir. Sonuç olarak kullanıcı deneyimini kolaylaştıracağı ve zincirler arası işlemleri kolaylaştıracağı için, sarılmış varlıklarla sözleşme adreslerini yayınlayabiliyoruz.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x