Yükleniyor...
Sponsored

SHIB, DOGE ve BTC Avrupa’nın Önemli Bir Havayolu Tarafından Kabul Ediliyor

Universal Air Travel Plan (UATP) tarafından 16 Haziran'da yayınlanan resmi basın açıklamasına göre, Bitcoin, SHIB ve DOGE gibi kripto paralar da dahil olmak üzere uçak bileti satın almak için kripto para birimlerini kabul edilebilir hale getirme amacıyla BitPay ve Vueling ortaklık kurdu.

Vueling Airlines A321 EC MHA JP8121427

Universal Air Travel Plan (UATP) tarafından 16 Haziran’da yayınlanan resmi basın açıklamasına göre, Bitcoin, SHIB ve DOGE gibi kripto paralar da dahil olmak üzere uçak bileti satın almak için kripto para birimlerini kabul edilebilir hale getirme amacıyla BitPay ve Vueling ortaklık kurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto ödeme uygulaması, giderek daha fazla şirketin kripto kullanarak mal ve hizmetleri için ödeme alma olanaklarını genişletmesiyle son ayların trendini sürdürüyor. Büyük uluslararası havayolu holding şirketi International Airlines Group’un bir yan kuruluşu ve İspanya’nın en büyük ikinci havayolu şirketi olan Vueling, yılda 30 milyondan fazla yolcu taşıyor ve dünya çapında 122 destinasyonda faaliyet gösteriyor. Bu rakamlarla şirket, dijital para birimi alıcılarının saflarına sağlam bir katkı olarak kabul edilebilir.

Anlaşmanın bir diğer önemli katılımcısı, teknolojisi havacılık endüstrisinde yaygın olarak kullanılan UATP şirketi oldu. Bilet fiyatları fiat olarak gösterilecek olsa da, müşteriler çok çeşitli kripto cüzdanlarını kullanarak push işlemleri yoluyla ödeme yapabilecekler. Ödeme yapılabilecek kripto para birimleri arasında SHIB, DOGE, BTC ve diğer popüler paralar yer alıyor.

Burada önemli olan bir diğer olay ise BitPay’in yavaş yavaş şirketler arasında kripto benimseme eğiliminin ana itici gücü haline gelmesidir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x