Yükleniyor...

Shiba Eternity Kullanıma Açıldı, Nedir, Nasıl Oynanır?

Shiba Eternity Kullanıma Açıldı Bir süredir merakla ve heyecanla beklenen Shiba Eternity bugün itibariyle tüm dünyada kullanıma açıldı.

Shiba Eternity Kullanıma Açıldı

Bir süredir merakla ve heyecanla beklenen Shiba Eternity bugün itibariyle tüm dünyada kullanıma açıldı. Oyunun test aşamalarının tamamlanmasının ardından 1 Ekim tarihinde kullanıma sunulması bekleniyordu fakat Shiba Inu geliştiricileri sürpriz yapmak adına oyunun indirme tarihini bugüne ertelemişti. Shiba Inu resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan duyuruda, Shıba Inu’nun kart oyunu Shiba Eternity’nin hem Android hem de İOS işletim sistemlerinde indirilebileceği bildirildi. Oyunun baş geliştiricisi Shytoshi Kusama, oyun için kapsamlı bir oyuncu rehberini tamamlamaya odaklanacaklarını söyledi. Aynı zamanda Shytoshi, oyundan elde edilen karların neredeyse yarısının Shibarium ölçeklendirme çözümünü kullanan topluluk odaklı projeleri desteklemek için ayrılacağını açıkladı. 

Shiba Eternity Nedir? 

Shiba Eternity, popüler meme token Shiba Inu’nun çıkardığı bir NFT oyunudur. Playside Studios ve William Volk tarafından geliştirilen mobil oyun, sıradan oyuncuları çekmek için tasarlandı. Shiba Eternity aslında kendi içinde iki farklı oyunu içeriyor. Bunlardan biri klasik mobil oyun iken diğeri blok zincir tabanlı ve Shiboshi NFT’lerinin kullanılabileceği bir NFT oyunu. Oyunun blok zincir versiyonunun, Shiboshi NFT’lerine daha fazla değer katacak ve kazan-kazan öğelerini içermesi bekleniyor. 

Shiba Eternity Nasıl Oynanır?

Shiba Eternity oyununu League of Legends yani LOL olarak da bilinen oyunun kart oyunu olan Legend of Runeterra’ya benzetebiliriz. Shiba Eternity’de her oyuncunun kendi Shiboshi karakteri ve her tur için kart desteleri bulunuyor. Her kartın kendine has özellikleri bulunmakta. Kimi kartta +2 saldırı puanı bulunurken kimi kartlar savunma anlamında size destek oluyor. Bu kartları koordineli bir saldırı gerçekleştirmek adına sırayla da düzenleyebiliyorsunuz. Oyun içerisinde Shiboshiler bazı güçlerini ortaya çıkarmak adına uyandırılması gereken özelliklere de sahip. Oyun içerisinde toplamda 500 koleksiyon kartı, 10 bin Shiboshi, 21 özel güç, 11 pasif güç ve 87 kart özelliği bulunuyor. 

SHIB Metaverse Projesi 

Shiba Inu’nun bir de üzerinde çalıştığı bir metaverse projesi bulunuyor. Belki aranızda bilenleriniz vardır ama bilmeyenler için biraz da bu projeden bahsedelim. SHIB geliştiricileri bu projeyle metaverse alanının liderleriyle rekabet etmeyi amaçlıyor. Bu yeni metaverse projesinin hayata geçmesiyle birlikte Shıba Inu ekosisteminin bir bütün olarak verimli şekilde kullanılması planlanıyor. Buna göre ekip, ekosisteminde SHIB tokeniyle birlikte LEASH ve BONE tokenlerini de aktif olarak kullanmayı amaçlıyor. SHIB metaverse adı verilen bu projede 100 binden fazla sanal arazi olması planlanıyor. İlk aşamada 35 bin 431 arsanın kilidi açılması planlanırken 4 farklı bölgeden oluşacak bu arsalardaki parsel fiyatlarının 0,2 ila 1 ETH arasında değişeceği söyleniyor. SHIB geliştiricileri bu hamlelerle birlikte SHIB’i bir meme token olmaktan çıkarıp gerçek bir projeye dönüştürmek için uğraşıyor.

Gelişmeler Fiyata Nasıl Yansıdı?

Oyunun yayınlanmasıyla beraber SHIB fiyatında ufak çaplı yükselişler yaşanmaya başladı. SHIB fiyatı son 24 saatlik verilere göre %0,62 değer kazandı. Uzman ve analist görüşlerine göre SHIB geliştiricilerinin yarattığı Shiba Eternity oyunu ve SHIB The Metaverse projesi SHIB fiyatını ilerleyen günlerde güzel seviyelere getirebilir. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner