Yükleniyor...

Singapur Merkez Bankası Kripto Denetimlerini Sıkılaştıracak

Singapur Merkez Bankası kullanıcılar için daha fazla güvenlik önlemi ve bir stablecoin düzenlemesi için kripto para sektöründeki firmalardan iş verilerini göndermesini istedi.

Singapur Merkez Bankası Kripto Firmalarından Verilerini Göndermesini İstedi

Singapur Merkez Bankası kullanıcılar için daha fazla güvenlik önlemi ve bir stablecoin düzenlemesi için kripto para sektöründeki firmalardan iş verilerini göndermesini istedi.

Merkez bankası, Singapur merkezli kripto hedge fonu Three Arrows Capital ile birlikte Singapur’a kayıtlı Terraforms Labs ve Vauld’un çöküşünün ardından kripto düzenleme politikalarında değişiklik yapmaya hazırlanıyor.

Singapur Denetimlerini Sıkılaştırıyor

Singapur, konuyla ilgili bilgisi olan kişilere göre, planlanan düzenleyici değişiklikler öncesinde şehir devletindeki kripto para hizmetleri veren firmaların incelenmesini yoğunlaştırmak istiyor.  

Singapur Para Otoritesi (AMS), bazı başvuru sahiplerine ve dijital ödeme lisansı sahiplerine, ticari faaliyetleri ve varlıkları hakkında son derece ayrıntılı bilgi isteyen bir anket gönderdiğini açıkladı. Geçen ay gönderilen soruların, firmaların finansal sağlamlığının yanı sıra birbirleriyle bağlantılarını ölçmeye odaklandıklarını söyledi. Ayrıca bazılarının hemen yanıt vermelerinin beklendiğini aktardılar.

Düzenleyici, kişilere ve firmalara gönderilen bir elektronik tabloya göre, sahip olunan en büyük tokenler, en çok borç veren ve ödünç alan karşı taraflar, ödünç verilen miktar ve merkeziyetsiz finans protokolleri aracılığıyla stake edilen en büyük tokenler de dahil olmak üzere tüm verilerin göderilmesini istedi.

MAS Genel Müdürü Ravi Menon, önümüzdeki hafta olayları değerlendirmeye çalışacak ve şimdiden sektöre, düzenlemelerin kapsamının daha fazla faaliyeti kapsayacak şekilde genişletileceğini de söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x