Yükleniyor...

Singapur Merkezli Kripto Para Borsasından 4.2 Milyon Dolar Değerinde XRP ve ADA Çalındı

Singapur merkezli kripto para borsası Bitrue, yaptığı duyuru ile sistemlerinde bir güvenlik ihlalinin tespit edildiğini ve müşterilerine ait 4 milyon dolar değerindeki XRP ve ADA'nın çalındığını açıkladı.

4.2 Milyon Dolar Değerinde XRP ve ADA Çalındı

Singapur merkezli kripto para borsası Bitrue, yaptığı duyuru ile sistemlerinde bir güvenlik ihlalinin tespit edildiğini ve müşterilerine ait 4 milyon dolar değerindeki XRP ve ADA’nın çalındığını açıkladı.

Borsa ilk olarak bugün erken saatlerde planlı bakım nedeniyle tüm işlemleri askıya alacağını duyurmuştu. Ancak kısa bir süre sonra bir grup bilgisayar korsanın sistemdeki bir güvenlik açığından faydalanarak borsada bulunan önemli bir miktardaki kripto parayı çaldığı bilgisi paylaştı.

Bilgisayar korsanlarının 9.3 milyon Ripple (XRP) ve 2.5 milyon Cardano’yı (ADA) çaldıkları bildiriliyor. Çalınan kripto paraların toplam değeri yaklaşık 4.2 milyon dolara karşılık geliyor.

Borsa ekibi, fonların sıcak cüzdandan çalındığını ve müşterilere ait olduğunu belirtti. Bununla birlikte ekip çalınan kripto paraları geri almaya çalışıyor. Bunun için ilgili mercilere bilgi verilmiş durumda. Borsa, müşterilerine çalınan kripto paralarının tamamının iade edileceğinin sözünü verdi.

Şu anda Bitrue, çalınan fonların dondurulması için Bittrex, Huobi ve ChangeNOW ile işbirliği yapıyor. Bunun dışında saldırıya uğrayan borsa, müşterilerin normal işlemlerini yerine getirebilmek için mümkün olan en kısa sürede sistemini açmak için çalışmalar yapıyor.

Bu saldırıyla Bitrue’nin 2019’da ikinci kez gündeme gelmiş oldu. Yılın başlarında borsaya 13.000 Ethereum Classic’i (ETC) çalmak için yüzde 51 saldırısı düzenlenmişti. Borsa güvenlik sistemi sayesinde saldırıyı önlemeyi başarmıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x