Yükleniyor...
Sponsored

Singapur Para Otoritesi’nden Kripto Şirketlerine Uyarı

Üst düzey bir Singapur Para Otoritesi (MAS) yetkilisi, ülkedeki spekülasyonlara karşı kripto şirketlerini uyardı.

Singapur Para Otoritesinden Kripto Sirketlerine Uyari

Üst düzey bir Singapur Para Otoritesi (MAS) yetkilisi, ülkedeki spekülasyonlara karşı kripto şirketlerini uyardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yıl yaşanan büyük kripto düşüşünün ardından ülkeler, yatırımcıları korumaya yönelik düzenlemeler ve uyarılar yapıyor. Three Arrows Capital gibi kripto krizinden en büyük etkilenen firmalar Vauld, Zipmex ve Hodlnaut olmuştu. Singapur yetkilileri de yatırımcıları kripto krizlerinden koruyacak şekilde dijital varlıkları finansal sistemine dahil etmenin bir yolunu bulmak için mücadele ediyor.

Singapur’dan Kripto Şirketlerine Reklam Uyarısı

Singapur Para Otoritesi (MAS) Baş Fintech Yetkilisi Sopnendu Mohanty, kripto şirketlerine, müşterileri nasıl cezbettikleri konusunda dikkatli olmaları gerektiğini hatırlattı.

Mohanty, dijital varlık saklama sağlayıcısı Cobo’nun ofis açılış töreninde yaptığı konuşmada kripto şirketlerine, hevesinizi azaltın ve kime satış yaptığınıza dikkat edin uyarısında bulundu. Ayrıca, Singapur’un spekülasyon yapılacak bir ülke olmadığını ve bu davranışa kart sert bir tutum sergileyeceklerini belirtti.

kripto para

Mohanty, kısa bir süre önce yaptığı açıklamalarda da kripto alanında faaliyet göstermenin potansiyel tehlikelerine dikkat çekerek şunları söylemişti:

“Reklamların ne dediğine bakın. Hiçbiri riskten bahsetmiyor. Tüketici farkındalığı artık bizim için büyük bir zorluk. Piyasaya bu varlık sınıfının perakende yatırımcılar için uygun olmadığını defalarca bildirmemiz gerekiyor”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x