Yükleniyor...

Singapur’un En Büyük Bankasından Bitcoin (BTC) Açıklaması

Singapur'un en büyük bankası DBS, Bitcoin'in (BTC) ABD dolarından daha iyi bir değer deposu olduğuna inanıyor.

DBS 1

Singapur’un en büyük bankası DBS, Bitcoin’in (BTC) ABD dolarından daha iyi bir değer deposu olduğuna inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

DBS’nin baş yatırım ofisi, yatırımcılara Bitcoin’in ABD dolarından daha iyi bir değer deposu olduğunu belirten bir yazı paylaştı.

DBS, küresel bankaların, kontrolsüz bir biçimde para basmaya devam etmeleri halinde, Bitcoin’e yönelimin artacağına inanıyor. Bankaların para basması sebebiyle yatırımcılar, güvenli bir liman arayışı ile kripto paralara yöneliyorlar.

DBS yaptığı değerlendirmede, Bitcoin’in merkezi olmayan doğasının ve sınırlı arzının Bitcoin’i yatırımcılar için güçlü bir değer deposu seçeneği haline getirmek için birlikte çalıştığını kaydediyor. Ekip, Bitcoin’İn sınırlı arzı sebebiyle daha çok kripto emtia olarak tanımlandığına da dikkat çekiyor.

Banka, Bitcoin’in diğer varlıklarla düşük bir korelasyona sahip gibi göründüğünü, yani yatırımcıların portföylerini çeşitlendirmesine yardımcı olabileceğini ekliyor. Bununla birlikte, DBS, Bitcoin’in, işlemleri onaylamak için aşırı miktarda enerji gerektiren proof-of-work fikir birliği mekanizmasına güvenmesi nedeniyle ölçeklendirme sorunları olduğunu kabul ediyor. Ek olarak, ağın işlemler ve Bitcoin madenciliği için kullandığı enerjinin bazı endişelere neden olabileceği de ifade ediliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x